Wiadomości z Bytomia

Nowa jadłodajnia w Szombierkach

  • Dodano: 2019-07-04 11:00

Nowy punkt gastronomiczny prowadzony przez Caritas Diecezji Gliwickiej otwarto wczoraj (3 lipca) przy ul. Skromnej 1/14 w Szombierkach. Nowo otwarta jadłodajnia  jest jedną z dziesięciu działających na terenie miasta.

Z tej formy wsparcia korzystają osoby w trudnej sytuacji materialnej, dla których jest to często jedyny posiłek w ciągu dnia - mówi Krzysztof Skuza, kierownik działu pomocy środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Są to na ogół pożywne, tradycyjne dania kuchni polskiej

Aby otrzymać bezpłatny posiłek, trzeba mieć talon wydany przez pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu (po weryfikacji sytuacji danej osoby, pracownik MOPR wydaje talon na obiady na konkretny miesiąc). 

W Bytomiu od 2017 roku funkcjonują jadłodajnie prowadzone przez Caritas. Ciepłe posiłki wydawane są przy ul. Wojciechowskiego 9b/9, Bończyka 16/3, ul. Św. Piotra 9/18, Konstytucji 72, a także w Centrum Integracji Społecznej przy ul. Miarki. Ponadto MOPR ma zawarte jeszcze cztery umowy z placówkami gastronomicznymi prowadzonymi przez prywatne podmioty. 

Punkty te zlokalizowane są zarówno w Śródmieściu, jak i poszczególnych dzielnicach miasta.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.