Wiadomości z Bytomia

Nietrzeźwy poranek. Policja zatrzymała 6 kierowców pod wpływem alkoholu

  • Dodano: 2023-10-24 10:00

Wczoraj rano podczas działań własnych policjanci drogówki zatrzymali sześć osób, które po alkoholu zdecydowały się wsiąść za kierownicę. Wszyscy amatorzy jazdy z promilami stracili prawa jazdy, a o ich dalszym losie zdecyduje Sąd. Mundurowi apelują o zachowanie odpowiedzialności i niewsiadanie za kierownicę po alkoholu albo na tak zwanym kacu.

Akcja "Trzeźwość"

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy wczoraj od wczesnych godzin porannych prowadzili działania własne „Trzeźwość”. Mundurowi w różnych częściach miasta sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Akcja prowadzona była, w celu zwiększenia bezpieczeństwa i eliminowaniu pijanych użytkowników dróg. Pomimo nieustannych apeli oraz szeregu cyklicznie podejmowanych działań przez bytomskich policjantów, w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami, znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Tym razem stróże prawa zatrzymali sześciu amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Na ulicy Celnej, Hajdy i Strzelców Bytomskich czterech kierowców prowadziło swoje samochody po użyciu alkoholu. Trzej mężczyźni i jedna kobieta w wieku od 35 do 62 lat w swoich organizmach mieli poniżej pół promila alkoholu. Natomiast zatrzymany przez drogówkę do kontroli na ulicy Dworskiej 58-letni kierowca Nissana w swoim organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Kolejny zatrzymany nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów na ulicy Strzelców Bytomskich. 51-latek prowadził Volkswagena, mając również ponad pół promila alkoholu w organizmie. Wszyscy amatorzy jazdy z promilami stracili prawa jazdy, a o ich dalszym losie zdecyduje Sąd.


Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze zarówno dla siebie, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi apelują o zachowanie odpowiedzialności i niewsiadanie za kierownicę po alkoholu albo na tak zwanym kacu, kiedy nie mamy pewności co do stanu naszej trzeźwości. Bądźmy rozsądni, gdy wsiadamy za kierownicę!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Janusz

    Popieram działania Policji, należy stale przeprowadzać takie kontrole aby eliminować z dróg potencjalnych zabójców. Apele tu nic nie pomogą bo jesteśmy pijackim narodem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również