Wiadomości z Bytomia

Niech żyje nam Bytom. Koncert i happening na Rynku z okazji jubileuszu za nami! [GALERIA]

  • Dodano: 2024-06-10 13:00

Ponad 660 osób zagrało i zaśpiewało w  piątek, 7 czerwca na bytomskim Rynku w ramach happeningu zorganizowanego przez Stowarzyszenie MYbytomianie na cześć  770-lecia naszego miasta. Gromkie „Sto lat” zostało zmienione na „Tysiąc lat”. Było to jedno z wydarzeń towarzyszących Światowemu Zjazdowi Bytomian, który potrwa do niedzieli, 9 czerwca.

Światowy Zjazd Bytomian organizowany jest co dwa lata, aby pielęgnować tradycje otwartości i gościnności miasta. Tegoroczne obchody są wyjątkowe, tak jak wyjątkowy jest jubileusz 770 –lecia Bytomia.

Koncert dla bytomian

Tegoroczną edycję otworzył tradycyjny koncert „Bytom dla bytomian” przygotowany z myślą o uczestnikach zjazdu i nie tylko. W piątek, 7 czerwca w sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, wystąpiła: Marta Król – wokalistka jazzowa, Oliwia Skrzypczyk – multiinstrumentalistka, wokalistka, tancerka, aranżerka, Ewa Uryga – wokalistka jazzowa, popowa, soulowa i gospelowa. Artystkom towarzyszyła Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Filipa Hugeta.

Jak to było za bajtla

Nie zabrakło też sentymentalnej podróży w dziecięce lata. A wszystko za sprawą wystawy fotograficznej Bytom – jak to było za bajtla, której wernisaż odbył się w sobotę, 8 czerwca w Galerii Rotunda przy pl. Sobieskiego. Wystawę można oglądać do końca lipca.  

Za nami także jeden z dwóch spacerów po mieście, które prowadzi Teresa Ebis, blogerka, pasjonatka bytomskiej architektury. W niedzielę, 9 czerwca, o 10.00 odbędzie się spacer pod hasłem Ceramiczny Bytom.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również