Wiadomości z Bytomia

Nie żyje Edward Wieczorek

  • Dodano: 2022-05-06 09:45

Zmarł Edward Wieczorek - autor książek i publikacji poświęconych turystyce i krajoznawstwu, a przede wszystkim wielki orędownik odkrywania zakątków swojego rodzinnego miasta - Bytomia.

Edward Wieczorek był przewodnikiem turystycznym oraz instruktorem krajoznawstwa i przewodnictwa. Kierował Regionalną Pracownią Krajoznawczą PTTK w Katowicach. Redagował magazyn krajoznawczy „Krajoznawca Górnośląski” oraz „Studia i materiały z dziejów krajoznawstwa polskiego”.

Jest autorem lub współautorem licznych publikacji dotyczących Bytomia, z których warto wymienić  m.in. „Przewodnik turystyczny. Bytom i okolice”, „Bytom i Wyżyna Miechowicka. Przyroda i zabytki”, „Z biegiem Bytomki” (współautor Leonard Kłos), „Miechowice - rowerem przez dzieje”. Wieczorek brał także udział w opracowaniu wystawy i książki poświęconej pomnikom naszego miasta.

Choć mieszkał w Katowicach, to z fascynacją i pasją mówił o swoich wędrówkach po rodzinnym Bytomiu. 

- Na myśl o Bytomiu serce mocniej bije, bo to moje rodzinne miasto, które ma perspektywy. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale prężnie działa tu turystyka, o czym świadczy żywotność funkcjonowania PTTK. Myli się jednak ten, kto myśli, że Bytom nie ma nic do zaoferowania - mówił w jednym z wywiadów.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również