Wiadomości z Bytomia

Narkobiznes w Bytomiu. Są kolejne zatrzymania

  • Dodano: 2024-05-22 09:30

W poniedziałek w Bytomiu mundurowi zatrzymali cztery osoby, które posiadały narkotyki, jedna z tych osób udzieliła środków odurzających innej osobie. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Za posiadanie zabronionych środków sprawcom grozi kara do 3 lat więzienia.

Zatrzymano 4 osoby

Bytomscy policjanci każdego dnia, nieustannie walczą z przestępczością narkotykową. Śledzą rynek narkobiznesu i eliminują z niego środki zabronione, nie dopuszczając, aby trafiły one na nasze ulice.

Tylko przedwczoraj policjanci kryminalni z bytomskich komisariatów wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy zatrzymali cztery osoby. Trzy osoby posiadały przy sobie narkotyki, jedna z zatrzymanych osób udzieliła środków odurzających ustalonej osobie. Mundurowi zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę. Zatrzymane osoby to mieszkańcy Bytomia, w wieku od 23 do 38 lat. Z zabezpieczonych przez policjantów środków odurzających można by łącznie przygotować ponad 65 porcji dilerskich amfetaminy i kilka działek dilerskich marihuany. Za posiadanie zabronionych środków sprawcom grozi kara do 3 lat więzienia.

Zamierzasz kupić narkotyki? Czekają cię konsekwencje prawne!

Policjanci przestrzegają osoby, które zamierzają kupować środki psychoaktywne, a także tych, którzy takie środki posiadają, przed konsekwencjami prawnymi.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza artykuł 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Każda ilość, nawet znikoma posiadanych środków odurzających, jest zabroniona i podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary w sytuacji, gdy podejrzany posiadał znaczną ilość narkotyków. W takim przypadku grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również