Wiadomości z Bytomia

Najmłodsi mieszkańcy Szombierek mają nowy plac zabaw!

  • Dodano: 2024-05-22 09:15

Po starym i wysłużonym placu zabaw przy ul. Zakątek nie ma już śladu. Jego miejsce zajęły wykonane z naturalnych materiałów huśtawki, zjeżdżalnia i elementy do wspinaczki oraz innych sprawnościowych wygibasów. We wtorek, 21 maja nowe miejsce do zabawy zostało udostępnione najmłodszym.

Nowy plac zabaw powstał w ramach współpracy gminy Bytom i spółki InPost. Zgodnie z podpisanym już w 2021 roku porozumieniem obejmuje ona działania na rzecz rozwoju przestrzeni publicznej, w tym m.in. rewaloryzację terenów zielonych.

Nowe miejsce do zabawy

W ramach prac modernizacyjnych na polu piaskowym przy ul. Zakątek, powstał naturalny drewniany plac zabaw składający się z sześciu urządzeń: huśtawki typu bocianie gniazdo, bujaka, zestawu sprawnościowego, karuzeli, tablicy edukacyjnej oraz zestawu wielofunkcyjnego ze zjeżdżalnią i elementami do wspinaczki.

Na placu zabaw pojawiły się też nowe alejki, ławki i kosze na śmieci. Całość została urozmaicona drewnianymi płotkami i zielenią. Koszt inwestycji to 270 tys. zł, z czego 63 tys. zł to wkład własny Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

– Mam nadzieję, że ten nowy, bezpieczny plac zabaw będzie dobrze służył najmłodszym i będzie fajnym miejscem do wypoczynku i ruchu na świeżym powietrzu. Cieszę się, że spółka InPost, która świadczy usługi na terenie Bytomia, zainwestowała w rozwój najmłodszych mieszkańców Bytomia. To przykład dobrej współpracy przedsiębiorstwa z samorządem – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

– Jesteśmy szczęśliwi, że nasza współpraca z Urzędem Miasta w Bytomiu zaowocowała tą właśnie inicjatywą, dzięki której odpowiadamy na potrzeby mieszkańców i wspieramy miasto w pozytywnych zmianach w drodze do zielonych i przyjaznych przestrzeni. Mamy nadzieję, że plac zabaw będzie dobrze służyć lokalnym społecznościom i spełniać swoje zadanie. Współpraca samorządu i biznesu oraz odpowiadanie na potrzeby mieszkańców są podstawą naszego Programu InPost Green City. Dziękujemy władzom i pracownikom urzędu za otwartość i zaufanie, z jakimi spotkaliśmy się w trakcie dotychczasowej współpracy i wierzymy, że jeszcze wiele dobrych inicjatyw przed nami – powiedział Ariel Wojciechowski, menadżer ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City.

Bytom w programie „Green City”

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie nawiązał współpracę z Bytomiem w ramach programu „Green City”. Program wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu.

Program „Green City” jest częścią długofalowej strategii firmy InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych. Jedną z nich jest plac zabaw w Szombierkach.

Najmłodsi mieszkańcy Szombierek mają nowy plac zabaw!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również