Wiadomości z Bytomia

Na Jainty zagościła sztuka wysoka

  • Dodano: 2023-06-19 06:30, aktualizacja: 2023-06-18 18:07

W sobotę /17 czerwca/ ulica Jainty stała się sceną jedynego w swoim rodzaju święta sztuki. Bytomianie oraz ich goście wzięli udział w 24. edycji Festiwalu Sztuki Wysokiej. To impreza, która dzięki Pracowni Stalowe Anioły na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz naszego miasta. Imprezą towarzyszącą festiwalowi od 13 lat jest Mały Festiwal Sztuki Wysokiej.

W programie znalazły się wystawy, pokazy animacji, koncerty, projekcje filmów oraz spektakle taneczne. Celem imprezy jest połączenie sztuki, ludzi i miejsca. Nie bez powodu od 13 lat dużemu festiwalowi, towarzyszy jego mała wersja skierowana do dzieci i młodzieży - powiedziała Magdalena Tomal-Wichrowska z Pracowni Stalowe Anioły.

Na Jainty zagościła sztuka wysoka

Podczas festiwalu zaprezentowane zostały 180 prac artystów, z czego około 120 wzięło udział w konkursie. Zwycięska praca 24. edycji Festiwalu Sztuki Wysokiej należy do Apolonii Morawskiej. Rozstrzygnięty został też konkurs XIII Małego Festiwalu Sztuki Wysokiej. Nagrody wręczył zastępca prezydenta Adam Fras wraz z senator Haliną Biedą.

W programie imprezy nie zabrakło też koncertów. Na festiwalowej plenerowej scenie wystąpili: Samuel Baron (gitara akustyczna, wokal), Maria Strzelczyk (skrzypce), Dominik Strycharski oraz Michael Jones i Przyjaciele.

Studenci Wydziału Teatru Tańca AST zaprezentowali spektakl taneczny, a Ewa Jaworska wraz z Justyną Stefańczyk pokaz animacji. Publiczność zobaczyła też pokaz audiowizualny w wykonaniu Daniela Kusaka

Festiwal jest organizowany przez Pracownię Stalowe Anioły we współpracy z Fundacją Śląskie Obrazy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również