Wiadomości z Bytomia

Na drogach trwa usuwanie szkód górniczych spowodowanych działalnością kopalni

  • Dodano: 2022-05-25 06:30, aktualizacja: 2022-05-24 21:11

Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Miechowicach oraz ul. Celna w Karbiu są drogami najbardziej narażonymi na występowanie szkód górniczych w wyniku działalności KWK "Bobrek - Piekary. Ruch Bobrek".

Usuwanie szkód górniczych

Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Bytomiu oraz spółką Węglokoks Kraj Sp. z o.o., w ostatnim czasie usunięte zostały szkody górnicze na al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Celnej, ul. Pogodnej, Wolnego i pl. Słonecznym w Miechowicach.

- Zawarte porozumienie gminy ze spółką węglową umożliwia nie tylko naprawę uszkodzonych dróg, ale przede wszystkim przeniesienie kosztów tych napraw na zakład górniczy - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów sukcesywnie realizuje naprawy uszkodzonych dróg spowodowanych działalnością kopalni. Zanim jednak wykonawca przystąpi do ich naprawy, najpierw musi zostać przeprowadzona wizja lokalna, a także określony zakres koniecznych do wykonania robót drogowych. Dlatego apeluje się do kierowców, aby do czasu naprawy powstałych w drogach szkód górniczych, na oznakowanych odcinkach dróg w naszym mieście zachowali ostrożność oraz stosowali się do wprowadzonych ograniczeń prędkości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również