Wiadomości z Bytomia

Na 57 miejskich placach zabaw trwa wymiana piasku

  • Dodano: 2022-05-13 06:30, aktualizacja: 2022-05-12 22:02

W Bytomiu prowadzone są prace związane z coroczną wymianą piasku w piaskownicach. Wykonawca działający na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu wymieni aż 1213 ton piasku na miejskich placach zabaw.

Na początku maja rozpoczęła się wymiana piasku w miejskich piaskownicach i polach piaskowych na placach zabaw w 57 lokalizacjach, które znajdują się w centrum oraz w każdej dzielnicy. Dodatkowo na 7 placach zabaw trwa wymiana żwiru. Prace potrwają do 28 maja. Wymiana piasku ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych bytomian i ochronę ich przed chorobami pasożytniczymi, odzwierzęcymi oraz zakaźnymi.

1213 ton piasku

Do piaskownic oraz pól piaskowych łącznie trafi 1213 tony piasku oraz 68 ton żwiru. Dodatkowo 180 ton piasku zostało zamówione dla Zaplecza Technicznego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Będzie on wykorzystywany do zabezpieczenia alejek w parkach i skwerach w trakcie „Akcji Zima”. Na zakup piasku i żwiru, transport, dostawę oraz rozplantowanie wraz z utylizacją starego materiału MZDiM przeznaczy kwotę ponad 164 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również