Wiadomości z Bytomia

Na 55 miejskich placach zabaw zostanie wymieniony piasek

  • Dodano: 2021-04-15 06:30, aktualizacja: 2021-04-14 20:48

W Bytomiu trwają prace związane z porządkowaniem piaskownic. Wykonawca działający na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu wymieni aż 947 ton piasku na miejskich placach zabaw.

W poniedziałek, 12 kwietnia rozpoczęła się wymiana piasku w miejskich piaskownicach i polach piaskowych na placach zabaw.

Do końca miesiąca

Lokalizacji, gdzie wymieniony zostanie piasek jest w mieście 55 - znajdują się w centrum oraz w każdej dzielnicy. W czterech lokalizacjach wymieniany jest również żwir. Prace potrwają do końca kwietnia. Wymiana piasku ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych bytomian i ochronę ich przed chorobami pasożytniczymi, odzwierzęcymi oraz zakaźnymi.

947 ton piasku

Do piaskownic oraz pól piaskowych łącznie trafi 947 ton piasku oraz 50 ton żwiru, spełniających określone kryteria. Dodatkowo 120 ton piasku zostało zamówione dla Zaplecza Technicznego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Będzie on wykorzystywany do zabezpieczenia alejek w parkach i skwerach w trakcie "Akcji Zima”. Na zakup piasku i żwiru, transport, dostawę oraz rozplantowanie wraz z utylizacją starego materiału MZDiM przeznaczy ponad 128 tys. zł brutto.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.