Wiadomości z Bytomia

Muzeum Górnośląskie dla Ukrainy

  • Dodano: 2022-03-04 06:30, aktualizacja: 2022-03-03 21:05

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu jako instytucja społecznie odpowiedzialna aktywnie włącza się w działania na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Wśród podejmowanych przez nas działań należy wymienić oprowadzanie pod stałej wystawie przyrodniczej "Przyroda Górnego Śląska” z tłumaczeniem na język ukraiński, które odbędzie się w niedzielę 6 marca br.

Link do wydarzenia

W trosce o najmłodszych przygotowano szereg warsztatów, które od lat cieszą się ogromną popularnością wśród rodzin odwiedzających Muzeum Górnośląskie. Zajęcia adresowane do całych rodzin również będą tłumaczone na język ukraiński. Pomoc oferowana Ukraińcom ma dla nas osobisty wymiar, ponieważ w roli tłumaczki wystąpi pracownica administracji naszej placówki- Ukrainka od 45 lat mieszkająca w Polsce. Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu od marca do kwietnia br.

Link do wydarzenia

Solidarność z Ukrainą chcą zamanifestować także organizując zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Zbiórka jest koordynowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Link do wydarzenia

Muzeum Górnośląskie dla Ukrainy / fot. Muzeum Górnośląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również