Wiadomości z Bytomia

Młodzi judocy tym razem walczyli o... rolę w filmie

  • Dodano: 2022-11-07 11:30

W niedzielę 6 listopada judocy wzięli udział w castingu do pierwszego polskiego filmu fabularnego z młodzieżą i dziećmi trenującymi judo. Twórcy filmu, który nosi tytuł roboczy „Brat”, poszukiwali odtwórców ról głównych i drugoplanowych.

Film, którego treścią jest między innymi pozytywna rola jaką judo odgrywa w życiu młodych ludzi, będzie reżyserowany przez nagradzanego na festiwalach w Polsce i za granicą reżysera i scenarzysty, wykładowcy w Szkole Wajdy, Macieja Sobieszczańskiego. Reżyser obecny na castingu mógł przyjrzeć się młodym judokom i judoczkom, którzy tym razem nie rywalizowali o medale, ale o rolę w filmie, który poświęcony będzie tej pięknej dyscyplinie sportu, jaką jest judo.

Młodzi judocy z Bytomia zagrają w filmie o tej dyscyplinie sportu?

Warto dodać, że Maciej Sobieszczański stworzył m.in. takie filmy jak „Zgoda” i „Performer” oraz napisał scenariusz do „Prostej historii o miłości”. Casting był organizowany przez Apple Film Production, wiodącą na polskim rynku firmę zajmującej się produkcją filmową i telewizyjną.

Twórcy filmu wybrali Bytom przede wszystkim ze względu na jeden z najlepszych klubów judo w Polsce - GKS Czarni Bytom, który słynie w całej Polsce, ale również na świecie nie tylko ze wspaniałych wyników, ale również świetnych zawodników, którzy osiągali sukcesy na arenie międzynarodowej.

Podczas castingu każdy z jego uczestników miał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Czy młodzi judocy znaleźli uznanie wśród twórców filmu? O tym przekonamy się już niebawem...

casting do filmu judo bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również