Wiadomości z Bytomia

Jak kiedyś dbano o zdrowie i higienę? Muzeum Górnośląskie zaprasza do specjalnej akcji

  • Dodano: 2022-11-07 11:15

W ramach „Jesieni w barwach średniowiecza” w Muzeum Górnośląskim odbędzie się wykład Jarosława Święcickiego „Jak w dawnych wiekach dbano o zdrowie i higienę?”.

Podczas spotkania z bytomskim archeologiem nie tylko dowiemy się jak wyglądały przedmioty i urządzenia do utrzymywania czystości osobistej, ale również jakie naczynia i narzędzia mogły służyć średniowiecznym bytomskim „aptekarzom”, „łaziebnikom” czy „cyrulikom”.

Zapraszamy do Muzeum Górnośląskiego w środę 9 listopada o 17.00 /Centrum Edukacji Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu przy pl. Jana III Sobieskiego 2/. Wstęp: 2 zł - informuje UM Bytom.

„Jak w dawnych wiekach dbano o zdrowie i higienę?” w Muzeum Górnośląskim

Warto dodać, że w ramach „Jesieni w barwach średniowiecza” zaplanowano również inne ciekawe wydarzenia, między innymi: wykład na temat średniowiecznej mody, warsztaty tkania krajek, które były wykorzystywane jako ozdoby do włosów, obszycia strojów czy też w formie bardziej użytkowej - jako podwiązki.

Wśród innych ciekawych spotkań będzie oczywiście oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Kościół Świętego Ducha oczami archeologia” oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży „Wycieczka w średniowiecze” podczas których dowiemy się jak wygląda powszedni i świąteczny dzień z życia mieszkańca średniowiecznego miasta.

Wydarzenia w Muzeum Górnośląskim zaplanowano od 9 do 27 listopada, a szczegóły dostępne są na załączonym plakacie.

muzeum gornoslaskie jesien w barwach sredniowiecza

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również