Wiadomości z Bytomia

Młodzi hokeiści Polonii Bytom walczą o obronę tytułu mistrzowskiego

  • Dodano: 2023-03-22 06:30, aktualizacja: 2023-03-21 18:41

We wtorek, 21 marca rozpoczął się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów. Mecze grupowe są rozgrywane w Bytomiu i Katowicach. BS Polonia Bytom broni tytułu wywalczonego przed rokiem.

W turnieju bierze udział osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Mecze w grupie E są rozgrywane w Bytomiu, a grupy F w Katowicach-Janowie, gdzie oprócz rozgrywek grupowych zespoły spotkają się także w fazie pucharowej turnieju włącznie z wielkim finałem.

Zmagania w bytomskiej grupie odbywają się od 21 do 23 marca na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, a Polonia zmierzy się kolejno z MOSM Tychy, MKS Sokoły Toruń oraz UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok. Wstęp na mecze jest bezpłatny. Wszystkie mecze Mistrzostw będą również transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja - TRANSMISJA

Młodzi hokeiści Polonii Bytom walczą o obronę tytułu mistrzowskiego

W grupie F, która rywalizuje na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie, o awans do najlepszej czwórki walczyć będą MKS Cracovia, UKH Unia Oświęcim, MMKS Podhale Nowy Targ i KS Katowice Naprzód Janów.

Rywalizacja w fazie grupowej odbywa się w systemie „każdy z każdym”, wszystkie ekipy rozegrają po trzy mecze w ciągu trzech dni. Do dalszej fazy awansują dwie najlepsze drużyny. Mecze półfinałowe i finałowe odbędą się na lodowisku w Katowicach-Janowie. Półfinały zaplanowane są na sobotę, 25 marca a spotkania o medale w niedzielę, 26 marca.

W poprzednim roku Polonia wywalczyła złoto, pokonując w finale MKS Cracovię 6:1, a brązowe medale zdobyło Podhale Nowy Targ.

hokej bytom terminarz

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również