Wiadomości z Bytomia

Młodzi hokeiści Polonii Bytom walczą o obronę tytułu mistrzowskiego

  • Dodano: 2023-03-22 06:30, aktualizacja: 2023-03-21 18:41

We wtorek, 21 marca rozpoczął się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów. Mecze grupowe są rozgrywane w Bytomiu i Katowicach. BS Polonia Bytom broni tytułu wywalczonego przed rokiem.

W turnieju bierze udział osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Mecze w grupie E są rozgrywane w Bytomiu, a grupy F w Katowicach-Janowie, gdzie oprócz rozgrywek grupowych zespoły spotkają się także w fazie pucharowej turnieju włącznie z wielkim finałem.

Zmagania w bytomskiej grupie odbywają się od 21 do 23 marca na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, a Polonia zmierzy się kolejno z MOSM Tychy, MKS Sokoły Toruń oraz UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok. Wstęp na mecze jest bezpłatny. Wszystkie mecze Mistrzostw będą również transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja - TRANSMISJA

Młodzi hokeiści Polonii Bytom walczą o obronę tytułu mistrzowskiego

W grupie F, która rywalizuje na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie, o awans do najlepszej czwórki walczyć będą MKS Cracovia, UKH Unia Oświęcim, MMKS Podhale Nowy Targ i KS Katowice Naprzód Janów.

Rywalizacja w fazie grupowej odbywa się w systemie „każdy z każdym”, wszystkie ekipy rozegrają po trzy mecze w ciągu trzech dni. Do dalszej fazy awansują dwie najlepsze drużyny. Mecze półfinałowe i finałowe odbędą się na lodowisku w Katowicach-Janowie. Półfinały zaplanowane są na sobotę, 25 marca a spotkania o medale w niedzielę, 26 marca.

W poprzednim roku Polonia wywalczyła złoto, pokonując w finale MKS Cracovię 6:1, a brązowe medale zdobyło Podhale Nowy Targ.

hokej bytom terminarz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również