Wiadomości z Bytomia

Młodzi adepci hotelarstwa spotkali się w Bytomiu

  • Dodano: 2023-04-04 07:15, aktualizacja: 2023-04-03 19:51

Uczniowie szkół kształcących w zawodzie technika hotelarstwa, wzięli w poniedziałek /27 marca/ udział w Konkursie Wiedzy Hotelarskiej zorganizowanym już po raz 10. przez Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.

W tym roku w konkursie wystartowało dziewięć dwuosobowych drużyn ze szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa z Siemianowic Śląskich, Katowic, Zabrza, Tarnowskich Gór, Lublińca, Wadowic, Wodzisławia Śląskiego, Dąbrowy Górniczej i Bytomia.

Bytomski „Gastronomik” reprezentowały: Julia Grabowska i Vanessa Waleryszek z klasy 4UH1, a sam konkurs składał się z kilku konkurencji, podczas których uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami zawodowymi.

Jedną z konkurencji była autoprezentacja, a następnie jury sprawdzało wiedzą z zakresu przygotowywania śniadań, umiejętności praktyczne związane z przygotowaniem łóżka w pokoju hotelowym oraz obsługą gościa zagranicznego (procedury check- in i check-out).

Wyróżnienie dla uczennicy z Bytomia

I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu w składzie: Paulina Muthumudali i Natan Rose, II miejsce zdobyły Gracjana Wiśniewska i Wiktoria Gęsty z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, natomiast III miejsce zajął zespół w składzie: Martyna Żyła i Amelia Włodarska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach.

Jury konkursowe przyznało wyróżnienie Julii Grabowskiej z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. W nagrodę Julia otrzymała voucher na pobyt w beskidzkim hotelu.

Organizatorem konkursu był ZSGH wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych hotelarskich. Konkurs objął honorowym patronatem prezydent Mariusz Wołosz oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Gościem specjalnym był  Eugenios Savva - ekspert zawodowy z Cypru, z którym ZSGH od wielu lat współpracuje w ramach staży zagranicznych Erasmus.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również