Wiadomości z Bytomia

"Miłośnik" kobiecej biżuterii w areszcie. 42-latek dopuścił się kilku zuchwałych kradzieży

  • Dodano: 2022-11-28 12:00

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 42-latek, który dopuścił się sześciu kradzieży zuchwałych na terenie Bytomia.

Jego łupem padała biżuteria, noszona w widocznym miejscu przez kobiety. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w zeszły wtorek, usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt. Teraz grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

"Miłośnik" kobiecej biżuterii w areszcie. 42-latek dopuścił się kilku zuchwałych kradzieży

W minioną środę Sąd Rejonowy w Bytomiu przychylił się do wniosku prokuratura oraz śledczych i zastosował wobec 42-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z drugiego komisariatu, którzy wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy, w toku prowadzonych postępowań ustalili sprawcę.

Mieszkaniec Bytomia w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dopuścił się na terenie naszego miasta sześciu kradzieży zuchwałych. Sprawca działał głównie w centrum Bytomia, a jego łupem padała biżuteria, która była noszona przez kobiety w widocznym miejscu, gdzie złodziej z łatwością mógł ją zerwać.

W miniony wtorek policjanci kryminalni z dwójki, dzięki poczynionym ustaleniom zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej, przy czym czynów tych dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa - wyjaśniają bytomscy policjanci.

Bytomski Sąd przychylił się do wniosku prokuratura i śledczych i zastosował areszt wobec 42-latka. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również