Wiadomości z Bytomia

Mikołaje na motorach odwiedzili dzieci w Bytomiu, Zabrzu i Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2020-12-17 12:45, aktualizacja: 2022-02-24 15:06

Członkowie klubu motocyklowego Invaders MC Poland przez ostatnie tygodnie organizowali zbiórkę słodyczy, zabawek, gier i odzieży. W miniony weekend przyszła pora na obdarowanie najmłodszych. Mikołaje na motorach odwiedzili dzieci w Bytomiu, Zabrzu i Rudzie Śląskiej.

Klub Invaders MC Poland powstał w 1999 roku w Bytomiu. Najważniejszą zasadą klubu zawsze było braterstwo, dlatego też co roku klub angażuje się w wiele inicjatyw charytatywnych, tj.: paczka dla weterana, zbiórka krwi podczas Motoserca czy właśnie MotoMikołaje.

- W tym roku ze względu na sytuację w kraju motocykliści zorganizowali zbiórkę dla szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Przekazano maseczki, rękawiczki jednorazowe, płyny, dezynfekujące oraz prowiant dla medyków - mówią członkowie klubu. 

W niedzielę punktualnie o godzinie 11:00 bytomski rynek wypełnił się dźwiękiem motocyklowych silników i uśmiechniętymi twarzami najmłodszych bytomian, którzy obserwowali przyjazd mikołajów. 

-  Akcja MotoMikołaje 2020 wsparła w Bytomiu 56 dzieci z najpotrzebniejszych rodzin. Listę dzieci wraz ze wskazaniem wymarzonego prezentu dla dziecka, przekazał MOPR w Bytomiu. Natomiast Urząd Miasta Bytom pomógł w zorganizowaniu miejsca i w załatwieniu wszelkich potrzebnych formalności, aby spotkanie z Mikołajami mogło się odbyć - mówią członkowie klubu. 

Dzięki zaangażowaniu nie tylko bytomskich motocyklistów, ale też zaprzyjaźnionych z nimi fanów dwóch kółek z innych miast udało się przygotować także podarunki dla podopiecznych z wybranych domów dziecka w Zabrzu i Rudzie Śląskiej. 

- Prezenty dla dzieci w Zabrzu i Rudzie Śląskiej pomogli zorganizować członkowie klubu, którzy w tych miastach mieszkają. Odwiedzili ośrodki przed akcją, aby dowiedzieć się, czego dzieci potrzebują i jakie mają życzenia świąteczne - mówią członkowie klubu. 

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były też wspaniałe motocykle świętych mikołajów, które mogli zobaczyć z bliska. Warto podkreślić, że nie była to pierwsza akcja śląskich motocyklistów. Podobne wydarzenia były już prowadzone w poprzednich latach na terenie miast, w których działają odziały klubu "Invaders MC Poland".

Szukasz pomysłu na prezent? Mamy dla Ciebie kilka propozycji. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również