Wiadomości z Bytomia

Miasto zmodernizuje dach sali gimnastycznej GKS Rozbark

  • Dodano: 2022-10-31 11:00

W piątek, 28 października podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni podjęli decyzję o przesunięciu środków na naprawę dachu sali gimnastycznej w budynku przy ulicy Tuwima 43.

W czerwcu tego roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał naprawę dachu budynku sali gimnastycznej GKS Rozbark ze względu na uszkodzoną konstrukcję dachu. Dach groził zawaleniem i dlatego budynek został wyłączony z użytku.

Obiektem administruje klub GKS Rozbark, który na podstawie umowy użyczenia utrzymuje obiekt sportowy. Do zadań administrującego obiektem należy m.in. utrzymywanie budynków w należytym stanie technicznym poprzez prowadzenie remontów bieżących, napraw i konserwacji.

Zwiększona kwota na inwestycję

W piątek, 28 października podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni podjęli decyzję o przesunięciu środków na naprawę dachu sali gimnastycznej. Pierwotnie miasto na realizację prac planowało przeznaczyć 250 tys. zł, jednak oferty złożone w przetargu przewyższały tę kwotę. Stąd decyzja o zwiększeniu środków do kwoty 369 tys. zł. Ze względu na to, że zadanie będzie realizowane na przełomie roku, w 2022 roku gmina rozpocznie realizację inwestycji i przeznaczy na ten cel 295 tys. zł - natomiast w przyszłym roku - 74 tys. zł.

Nowa konstrukcja

W ramach prac, prowadzonych w systemie „projektuj-buduj”, wyłoniony w przetargu wykonawca, ma m.in. rozebrać starą i wykonać nową konstrukcję dachu oraz wykonać pokrycia dachu z papy, wykonać obróbki blacharskie, zamontować nowe rynny i rury spustowe a także wentylację grawitacyjną i instalację odgromową.

Miasto wspiera GKS Rozbark

W latach 2019-2022 klub otrzymał z budżetu miasta na działalność sekcji piłkarskich 425 tys. zł. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu przekazał 307 tys. zł na sekcje piłkarskie GKS Rozbark, Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu w formie dotacji na zadania realizowane przez klub 103 tys. zł (w latach 2020-2022) a Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu dodatkowo zawodnikom będącymi uczniami Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w tym roku dofinansował ze środków gminy zakup strojów oraz wyjazd na obóz sportowy w kwocie 15 tys. zł.

Z kolei na rozbudowę i modernizację infrastruktury sportowej miasto przeznaczyło 4 mln 585 tys. zł, z czego ponad 2 mln zł stanowiło pozyskane przez gminę dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sportowa Polska 2020 na realizację projektu „Rozbark - nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na GKS Rozbark”. Klub otrzymuje też, zgodnie z umową na administrowanie infrastrukturą sportową, od marca do grudnia 2022 roku łącznie 180 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również