Wiadomości z Bytomia

Miasto projektuje plac zabaw przy ul. Grota-Roweckiego - zaproszenie na konsultacje

  • Dodano: 2021-08-20 06:45, aktualizacja: 2021-08-20 06:52

Jak będzie wyglądał plac zabaw przy ul. Grota-Roweckiego, który zwyciężył w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego?

Wpływ na to będą mieli mieszkańcy, którym zostanie przedstawionych kilka projektów podczas konsultacji społecznych w piątek, 27 sierpnia o godzinie 16:30 przy ul. Grota-Roweckiego 21-25.

Nowy teren rekreacyjny

W ramach głosowania w ubiegłorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego za realizacją placu zabaw przy ul. Grota-Roweckiego opowiedziało się 3918 mieszkańców. Wnioskodawcy wskazywali, że nowy plac zabaw w Szombierkach jest niezwykle ważny, ponieważ ze względu na budowę nowych parkingów, zmalała powierzchnia terenów rekreacyjnych.

Projekt budowy wielofunkcyjnego placu zabaw przy ul. Grota-Roweckiego 21-25 zakłada stworzenie placu zabaw dla dzieci w różnym wieku. Plac zabaw ma być miejscem kreatywnej i bezpiecznej zabawy. Zgodnie z projektem, mają się na nim znaleźć m. in. huśtawki, karuzele, zjeżdżalnia, piaskownica, urządzenia edukacyjne, elementy małej architektury - m.in. ławki i kosze na śmieci, urządzenia siłowni zewnętrznej. Cały plac zabaw będzie wybudowany na bezpiecznej nawierzchni.

Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w piątek, 27 sierpnia o godz. 16:30 przy ul. przy ul. Grota-Roweckiego 21-25. W spotkaniu wezmą udział: prezydent, przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz projektantka.

Miasto projektuje plac zabaw przy ul. Grota-Roweckiego - zaproszenie na konsultacje / fot. UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również