Wiadomości z Bytomia

Miasto pozyskało dofinansowanie na budowę i przebudowę przejść dla pieszych

  • Dodano: 2022-06-14 07:00, aktualizacja: 2022-06-13 21:51

Przebudowa trzech przejść dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich, Konstytucji w rejonie ul. Popiełuszki oraz Worpie, zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych przy ul. Witczaka w rejonie ul. Ułańskiej oraz budowa nowego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Witczaka z Tramwajarzy.

To kolejne inwestycje drogowe, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na bytomskich ulicach. Ich realizacja będzie możliwa dzięki pozyskaniu środków w ramach programu „Marszałkowski program poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego” w kwocie prawie 113 tys. zł.

- Cieszę się, że zgłoszone przez nas projekty zostały pozytywnie ocenione przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach i pozyskaliśmy kolejne dofinansowanie, które wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych na bytomskich drogach - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Tym razem pozyskane środki przeznaczymy na przebudowę trzech i budowę nowych przejść dla pieszych. O wyborze tych lokalizacji zdecydowaliśmy się biorąc pod uwagę opinie oraz propozycje mieszkańców, którzy zwracali nam uwagę na konieczność powstania w tych miejscach bezpiecznych przejść dla pieszych - podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Co powstanie w ramach inwestycji?

Inwestycja przewiduje przebudowę przejście dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich w rejonie skrzyżowania z ul. Chełmońskiego wraz z doświetleniem, a także zastosowanie na dojściu do krawędzi systemu fakturowych oznaczeń nawierzchni chodnika, czyli tzw. ścieżki dotykowej, która ułatwi poruszanie się osobom z ograniczeniami percepcji wzrokowej. Kolejne dwa projekty dotyczą przebudowy i doświetlenia przejść dla pieszych przy ul. Konstytucji w Karbiu /w rejonie ul. Popiełuszki - obok kościoła pw. Dobrego Pasterza oraz Worpie - w rejonie przystanku autobusowego/.

Ostatni projekt przewiduje budowę nowego przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem przy ul. Witczaka w rejonie skrzyżowania z ul. Tramwajarzy, gdzie znajdują się obiekty handlowo - usługowe oraz zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych w rejonie ul. Ułańskiej w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Warto podkreślić, że „Marszałkowski program poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego” realizowany jest przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego i mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach poprzez budowę nowych lub przebudowę istniejących już przejść dla pieszych na ważnych szlakach komunikacyjnych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.