Wiadomości z Bytomia

Miasto pozyskało dofinansowanie na budowę i przebudowę przejść dla pieszych

  • Dodano: 2022-06-14 07:00, aktualizacja: 2022-06-13 21:51

Przebudowa trzech przejść dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich, Konstytucji w rejonie ul. Popiełuszki oraz Worpie, zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych przy ul. Witczaka w rejonie ul. Ułańskiej oraz budowa nowego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Witczaka z Tramwajarzy.

To kolejne inwestycje drogowe, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na bytomskich ulicach. Ich realizacja będzie możliwa dzięki pozyskaniu środków w ramach programu „Marszałkowski program poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego” w kwocie prawie 113 tys. zł.

- Cieszę się, że zgłoszone przez nas projekty zostały pozytywnie ocenione przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach i pozyskaliśmy kolejne dofinansowanie, które wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych na bytomskich drogach - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Tym razem pozyskane środki przeznaczymy na przebudowę trzech i budowę nowych przejść dla pieszych. O wyborze tych lokalizacji zdecydowaliśmy się biorąc pod uwagę opinie oraz propozycje mieszkańców, którzy zwracali nam uwagę na konieczność powstania w tych miejscach bezpiecznych przejść dla pieszych - podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Co powstanie w ramach inwestycji?

Inwestycja przewiduje przebudowę przejście dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich w rejonie skrzyżowania z ul. Chełmońskiego wraz z doświetleniem, a także zastosowanie na dojściu do krawędzi systemu fakturowych oznaczeń nawierzchni chodnika, czyli tzw. ścieżki dotykowej, która ułatwi poruszanie się osobom z ograniczeniami percepcji wzrokowej. Kolejne dwa projekty dotyczą przebudowy i doświetlenia przejść dla pieszych przy ul. Konstytucji w Karbiu /w rejonie ul. Popiełuszki - obok kościoła pw. Dobrego Pasterza oraz Worpie - w rejonie przystanku autobusowego/.

Ostatni projekt przewiduje budowę nowego przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem przy ul. Witczaka w rejonie skrzyżowania z ul. Tramwajarzy, gdzie znajdują się obiekty handlowo - usługowe oraz zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych w rejonie ul. Ułańskiej w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Warto podkreślić, że „Marszałkowski program poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego” realizowany jest przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego i mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach poprzez budowę nowych lub przebudowę istniejących już przejść dla pieszych na ważnych szlakach komunikacyjnych.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również