Wiadomości z Bytomia

Miasto chce pomóc kupcom  • Dodano: 2023-02-06 11:00

Dotychczasowy dzierżawca targowiska w Miechowicach 10 stycznia wypowiedział umowę z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów. Jednocześnie poinformował handlujących, że z dniem 10 lutego obiekt zostanie zamknięty.

W tej sytuacji władze miasta postanowiły zaangażować się w pomoc przedsiębiorcom, którzy od trzydziestu lat działają na lokalnym handlu. W piątek 3 lutego z zainteresowanymi spotkał się zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Michał Staniszewski oraz dyrektor MZDiM Przemysław Wrona.

Miasto chce pomóc kupcom

Wiceprezydent przedstawił kupcom kilka możliwości wyjścia z tej sytuacji. Ostatecznie jedna z firm prowadzących w tym miejscu punkt handlowy zadeklarowała chęć dzierżawy od miasta targowiska i jego prowadzenia. Na tę propozycję przystała większość z zebranych handlowców.

Prezydent Mariusz Wołosz, ja, oraz urzędnicy chcemy, aby w tym miejscu nadal działało targowisko i postaramy się Wam w tym pomóc — przekazał zgromadzonym Michał Bieda.

Do kolejnego spotkania dojdzie już w przyszłym tygodniu. Wtedy przedstawiciele MZDIM ustalą z nowym, zgłoszonym przez kupców, zarządcą warunki dalszej dzierżawy terenu oraz zapewnienia ciągłości funkcjonowania targowiska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również