Wiadomości z Bytomia

Miasto Bytom pozyskało kolejne środki na modernizację dróg z Funduszu Dróg Samorządowych

  • Dodano: 2020-04-29 08:00, aktualizacja: 2020-04-29 08:36

Przebudowa ul. Narutowicza w Stroszku, a także przebudowa drogi do budynków 105 a,b,c przy ul. Siemianowickiej w Rozbarku. To kolejne inwestycje drogowe, na jakie Bytom pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Inwestycje drogowe są kluczowe dla naszego miasta. Nie tylko poprawiają komfort jazdy kierowców, ale mają ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo – mówi Mariusz Wołosz prezydent Bytomia.  

Planując inwestycje drogowe zawsze staramy się o dofinansowanie do nich. Już w 2019 roku pozyskaliśmy kilka milionów z Funduszu Dróg Samorządowych. Teraz również z FDS-u otrzymaliśmy kolejne środki na przebudowę dwóch dróg – dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

W ramach robót na ul. Narutowicza łączącej ul. Wojciechowskiego z ul. Strzelców Bytomskich w Stroszku zaplanowano przebudowę drogi na długości blisko 600 metrów, a także przebudowę chodnika oraz budowę drogi rowerowej. Nowa droga rowerowa będzie łączyć się z istniejącymi drogami rowerowymi wzdłuż Strzelców Bytomskich i Szymały. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu chce rozwijać sieć dróg rowerowych w Bytomiu i w tym celu opracował projekty dróg rowerowych łączących centrum miasta z dzielnicami i sukcesywnie będzie je rozbudowywać.

Z kolei w Rozbarku przebudowana zostanie droga do budynków przy ul. Siemianowickiej 105 a,b,c /gmina przejęła je na cele mieszkaniowe/ oraz do firm tam zlokalizowanych. W ramach zaplanowanych prac wykonana zostanie przebudowa drogi na długości ponad 130 metrów wraz z budową chodnika i oświetlenia oraz z kanalizacją deszczową.

Na obydwie inwestycje drogowe Miejski Zarządów Dróg i Mostów w Bytomiu pozyskał dofinansowanie w wysokości aż 75%, z Funduszu Dróg Samorządowych. Warto przypomnieć, że to kolejne dofinansowanie, jakie nasze miasto pozyskało. W 2019 roku pozyskaliśmy pieniądze na przebudowę siedmiu ulic: Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej, Musialika, Wojciechowskiego, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie.

Przypomnijmy, że przebudowa pięciu ulic: Wojciechowskiego, Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika już się zakończyła, zaś przebudowy ulic: Szyby Rycerskie i Św. Elżbiety są właśnie realizowane – więcej szczegółów TUTAJ.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.