Wiadomości z Bytomia

Metrolinie już wyruszyły

  • Dodano: 2021-05-10 06:30, aktualizacja: 2021-05-08 20:13

Od soboty kursuje w naszym mieście linia autobusowa M3.

Zastąpiła ona dotychczasowe linie 820, 830N oraz nocne kursy linii 19

To I etap zmian jakie nastąpią w miastach Metropolii. Oprócz linii M3 na drogi Metropolii wyjechały również linie M1, M2, M4, M18 oraz M24.

Linie metropolitalne to system połączeń autobusowych ZTM, które usprawnią podróżowanie po Metropolii do czasu budowy Kolei Metropolitalnej. Ich wdrożenie będzie odbywać się w trzech etapach. Dzięki linii M3 Katowice, Chorzów, Bytom i Tarnowskie Góry zyskają połączenie przez całą dobę.

Warto dodać, że zwiększona została także częstotliwość kursowania linii 830, która łącznie z linią M3 w godzinach szczytu zapewni odjazdy na odcinku Katowice - Bytom średnio co 7-8 minut.

Jak będą działać metrolinie?

Autobusy będą kursować pomiędzy największymi ośrodkami transportowymi - tam, gdzie leżą główne ciągi komunikacyjne. Linie będą często obsługiwać duże miasta, a w kolejnym etapie, planowanym do uruchomienia w połowie 2021 roku, wyjadą linie uzupełniające, integrujące obszary Metropolii. W ostatnim z etapów wyjadą na trasy linie, których celem będzie zwiększenie dostępności do wszystkich wcześniej wprowadzonych metrolinii.

Metrolinie już wyruszyły

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również