Wiadomości z Bytomia

Masz pomysł na biznes? Złóż wniosek o dotację

  • Dodano: 2021-04-22 07:00, aktualizacja: 2021-04-21 21:43

Do 28 kwietnia trwa nabór do projektu "NHZ - Nowe Horyzonty Zawodowe", w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Projekt skierowany jest do mieszkanek i mieszkańców Bytomia zainteresowanych otwarciem własnego biznesu.  

- Proponowane wsparcie  finansowe na  rozwój przedsiębiorczości to nawet 30 tys. zł oraz wsparcie pomostowe w wysokości 2 100 zł wypłacane przedsiębiorcy przez 12 miesięcy. Łącznie to ponad 55 tysięcy na start  - mówi Grzegorz Tomczak, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego projekt "NHZ - Nowe Horyzonty Zawodowe" realizuje RECON Consulting Sp. z o.o. we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bytomiu.

Dla kogo dotacja?

W projekcie mogą wziąć udział  osoby spełniające następujące kryteria:

  • Osoby zwolnione powyżej 30 roku życia - osoby pozostające bez zatrudnienia (zarejestrowane jako bezrobotne), które utraciły pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu;
  • Pracownicy przewidziani do zwolnienia powyżej 30 roku życia - pracownicy, który znajdują się w okresie wypowiedzenia stosunku pracy lub stosunku służbowego z przyczyn niedotyczących pracownika lub którzy zostali poinformowani przez pracodawcę o zamiarze nieprzedłużenia przez niego stosunku pracy lub stosunku służbowego (zarejestrowana jako poszukująca pracy) z MŚP lub jednostek organizacyjnych spółek węglowych z woj. śląskiego lub ich kooperantów z woj. śląskiego.

Jak się zgłosić do projektu?

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą kontaktować się z biurem projektu przy ul. Łagiewnickiej 15 pod numerami telefonów: 32 81 02 209, 32 81 02 210 lub osobiście w pokoju 28 i 30 (w poniedziałek do 8.00 do 15, od wtorku do piątku od 8.00 do 15.00). Można też wysłać e- maila na: dotacje@pupbytom.com.pl.

 Szczegółowe informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Przedsiębiorczość a pandemia

W tym roku, w ramach podstawowej działalności Powiatowego Urzędu Pracy dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej  przyznano 44 osobom. Podobnie jak w minionym oku, tak i w tym do najczęściej  nowo otwieranych należą firmy z sektora usług budowlanych ( remonty, prace wykończeniowe) oraz wachlarz usług z branży beauty (kosmetyka, fryzjerstwo).

- Mając na uwadze liczbę udzielonych dotacji w "pandemicznym" roku 2020 , odnotowaliśmy niewielki spadek w porównaniu do 2019 roku  - mówi Grzegorz Tomczak.  - Obecna sytuacja na rynkach nie przełożyła się istotnie na decyzje osób bezrobotnych co do rozpoczynania działalności gospodarczej.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również