Wiadomości z Bytomia

Masz pomysł na biznes? Złóż wniosek o dotację

  • Dodano: 2021-04-22 07:00, aktualizacja: 2021-04-21 21:43

Do 28 kwietnia trwa nabór do projektu "NHZ - Nowe Horyzonty Zawodowe", w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Projekt skierowany jest do mieszkanek i mieszkańców Bytomia zainteresowanych otwarciem własnego biznesu.  

- Proponowane wsparcie  finansowe na  rozwój przedsiębiorczości to nawet 30 tys. zł oraz wsparcie pomostowe w wysokości 2 100 zł wypłacane przedsiębiorcy przez 12 miesięcy. Łącznie to ponad 55 tysięcy na start  - mówi Grzegorz Tomczak, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego projekt "NHZ - Nowe Horyzonty Zawodowe" realizuje RECON Consulting Sp. z o.o. we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bytomiu.

Dla kogo dotacja?

W projekcie mogą wziąć udział  osoby spełniające następujące kryteria:

  • Osoby zwolnione powyżej 30 roku życia - osoby pozostające bez zatrudnienia (zarejestrowane jako bezrobotne), które utraciły pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu;
  • Pracownicy przewidziani do zwolnienia powyżej 30 roku życia - pracownicy, który znajdują się w okresie wypowiedzenia stosunku pracy lub stosunku służbowego z przyczyn niedotyczących pracownika lub którzy zostali poinformowani przez pracodawcę o zamiarze nieprzedłużenia przez niego stosunku pracy lub stosunku służbowego (zarejestrowana jako poszukująca pracy) z MŚP lub jednostek organizacyjnych spółek węglowych z woj. śląskiego lub ich kooperantów z woj. śląskiego.

Jak się zgłosić do projektu?

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą kontaktować się z biurem projektu przy ul. Łagiewnickiej 15 pod numerami telefonów: 32 81 02 209, 32 81 02 210 lub osobiście w pokoju 28 i 30 (w poniedziałek do 8.00 do 15, od wtorku do piątku od 8.00 do 15.00). Można też wysłać e- maila na: dotacje@pupbytom.com.pl.

 Szczegółowe informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Przedsiębiorczość a pandemia

W tym roku, w ramach podstawowej działalności Powiatowego Urzędu Pracy dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej  przyznano 44 osobom. Podobnie jak w minionym oku, tak i w tym do najczęściej  nowo otwieranych należą firmy z sektora usług budowlanych ( remonty, prace wykończeniowe) oraz wachlarz usług z branży beauty (kosmetyka, fryzjerstwo).

- Mając na uwadze liczbę udzielonych dotacji w "pandemicznym" roku 2020 , odnotowaliśmy niewielki spadek w porównaniu do 2019 roku  - mówi Grzegorz Tomczak.  - Obecna sytuacja na rynkach nie przełożyła się istotnie na decyzje osób bezrobotnych co do rozpoczynania działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również