Wiadomości z Bytomia

Mariusz Wołosz powalczy o kolejną kadencję na stanowisku prezydenta Bytomia

  • Dodano: 2024-02-19 09:30

Mariusz Wołosz, obecny prezydent Bytomia, postanowił wziąć udział w nadchodzących wyborach samorządowych. Prowadzi kampanię wyborczą pod hasłem „Bytom wraca do gry”.

Bytom wraca do gry

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oficjalnie ogłosił swój start w kwietniowych wyborach samorządowych. Po 5 latach prezydentury, postanowił ponownie ubiegać się o to stanowisko. 

- Pięć lat temu mówiliśmy: „Bytom to nie hasiok”, bo priorytetem było zatrzymanie niszczycielskiego przestępczego procederu. Dzisiaj mówimy: „Bytom wraca do gry”, ponieważ wkroczyliśmy na ścieżkę, która prowadzi nasze miasto na należne mu miejsce na mapie Śląska, Polski, Europy – czytamy w mediach społecznościowych prezydenta.

Mariusz Wołosz zapewnia, że podobnie jak w poprzednich wyborach, wystartuje jako kandydat niezależny, jednak z poparciem ze strony Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Przy okazji zachęca swoich wyborców do zapoznania się z listami kandydatów na miejskich radnych z list KO i Trzeciej Drogi.

- Poparcie, którego w nadchodzących wyborach na prezydenta Bytomia udzieliły mi Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga to gwarancja dalszych pozytywnych zmian w naszym mieście – kolejnych inwestycji i remontów dofinansowanych ze środków unijnych i rządowych. Bytom wraca do gry!

Sylwetka kandydata

Mariusz Wołosz to polski samorządowiec, urodzony w 1977 roku w Bytomiu. Ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim, a studia magisterskie z pedagogiki na Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach. Był działaczem sportowym – kierował bytomskim Miejskim Ośrodkiem Sportu Młodzieżowego, a także pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. 
Od 2002 do 2010 roku był radnym w Radzie Miejskiej Bytomia. W latach 2010-2012 był wiceprezydentem Bytomia. Stanowisko prezydenta miasta objął po wygranych wyborach w 2018 roku. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również