Wiadomości z Bytomia

Mariusz Puzio i Franciszek Kukla najlepszymi hokeistami w historii Polonii

  • Dodano: 2021-02-18 07:00, aktualizacja: 2021-02-17 21:25

Zakończyło się głosowanie na najlepszego zawodnika hokejowej Polonii Bytom w historii. Najwięcej głosów otrzymał napastnik Mariusz Puzio, niewiele mniej - Franciszek Kukla.

Uhonorowanych zostanie dwóch legendarnych hokeistów

Głosowanie składało się z dwóch etapów. W pierwszym kibice typowali najlepszych zawodników wszech czasów pod postem na fanpage'u KH Polonii Bytom. Do dalszego etapu zakwalifikowało się pięciu zawodników: Mariusz Puzio, Franciszek Kukla, Krystian Sikorski, Jerzy Christ i Andrzej Kądziołka.

Puzio pierwszy, Kukla tuż za nim

W drugim etapie na profilu facebookowym Miasta Bytom kibice wybrali najlepszego hokeistę spośród wspomnianej piątki. Internauci głosowali reakcjami FB do wtorku, 16 lutego do godziny 12:00. Najwięcej - 499 głosów - otrzymał Mariusz Puzio, drugie miejsce zajął Franciszek Kukla - 467, trzecią pozycję Krystian Sikorski - 27, czwartą Andrzej Kądziołka - 25, a piątą Jerzy Christ - 10 głosów.

- Cieszy mnie to, że aż tylu kibiców głosowało na mnie, bardzo im dziękuję za to. To ogromne wyróżnienie. To była fajna zabawa a rywalizacja z moim przyjacielem Franciszkiem Kuklą była bardzo zacięta, jak na lodzie. We wtorek po zakończeniu głosowania, rozmawiałem z Frankiem i obaj sobie pogratulowaliśmy - mówi zwycięzca.

Na cześć legend

Puzio i Kukla zostaną uhonorowani podczas otwarcia nowej hali lodowiska imienia Braci Nikodemowiczów przy ulicy Pułaskiego 71. Koszulki z ich nazwiskami zostaną zawieszone pod konstrukcją dachu.

- Różnica liczby głosów oddanych na dwie legendy bytomskiego hokeja była niewielka, dlatego postanowiliśmy uhonorować obu zawodników - mówi Adam Fras, wiceprezydent Bytomia.

Zgodnie z sugestiami kibiców, numery koszulek nie zostaną zastrzeżone, aby młodzi hokeiści mogli ich dalej używać.

Sylwetki dwóch wspaniałych

Napastnik Mariusz Puzio zdobył dwanaście tytułów mistrza Polski, z czego pięć z Polonią! Wychowanek bytomskiego klubu rozegrał ponad 1000 meczów ligowych i strzelił 592 bramki. Bytomianin wystąpił także w Igrzyskach Olimpijskich w Albertville. Realizuje się również jako szkoleniowiec, w tym roku prowadzona przez niego Polonia w świetnym stylu wygrała I ligę.

Bramkarz Franciszek Kukla w latach 80. trzykrotnie świętował z bytomskim klubem mistrzostwo. Wychowanek Polonii świetnie spisywał się również w reprezentacji Polski, znakomicie bronił w słynnym meczu z Czechosłowacją podczas mistrzostw świata w 1986 roku, kiedy biało-czerwoni wygrali 2:1. Wystąpił także w Igrzysk Olimpijskich w Calgary oraz w trzech turniejach o mistrzostwo świata.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.