Wiadomości z Bytomia

Ma być bezpieczniej. W Bytomiu ruszyła budowa i przebudowa przejść dla pieszych

  • Dodano: 2022-11-15 06:30, aktualizacja: 2022-11-14 17:48

Przebudowa trzech przejść dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich, Konstytucji w rejonie ul. Popiełuszki oraz Worpie, zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych przy ul. Witczaka w rejonie ul. Ułańskiej oraz budowa nowego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Witczaka z Tramwajarzy.

To kolejne inwestycje drogowe, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na bytomskich ulicach. Łączny koszt budowy i modernizacji wszystkich przejść dla pieszych wyniesie 442 tys. zł.

Sukcesywnie poprawiamy bezpieczeństwo na bytomskich drogach. Dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania w ramach programu „Marszałkowski program poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego” w kwocie prawie 113 tys. zł. zrealizujemy cztery inwestycje w Karbiu oraz Śródmieściu. O wyborze tych lokalizacji zdecydowaliśmy, biorąc pod uwagę opinie oraz propozycje mieszkańców, którzy zwracali nam uwagę na poprawę bezpieczeństwa w tych miejscach - dodaje wiceprezydent Michał Bieda.

Co powstanie w ramach inwestycji?

Inwestycja przewiduje:

  • przebudowę przejścia dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich w rejonie skrzyżowania z ul. Chełmońskiego wraz z doświetleniem,
  • przebudowę i doświetlenie przejść dla pieszych przy ul. Konstytucji w Karbiu /w rejonie ul. Popiełuszki - obok kościoła pw. Dobrego Pasterza/ oraz Worpie /w rejonie przystanku autobusowego/,
  • budowę nowego przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem przy ul. Witczaka w rejonie skrzyżowania z ul. Tramwajarzy, gdzie znajdują się obiekty handlowo-usługowe,
  • zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych w rejonie ul. Witczaka/Ułańskiej w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Wszystkie przejścia dla pieszych zostaną doświetlone, jak również w ich obrębie zostanie wykonana kostka integracyjna koloru żółtego oraz oznakowanie poziome i pionowe.

„Marszałkowski program poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego” realizowany jest przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego i mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach poprzez budowę nowych lub przebudowę istniejących już przejść dla pieszych na ważnych szlakach komunikacyjnych.

przejście dla pieszych bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również