Wiadomości z Bytomia

Lime uruchamia elektryczne hulajnogi w Bytomiu

  • Dodano: 2023-03-14 06:15, aktualizacja: 2023-03-21 10:50

Na ulicach Bytomia pojawiły się elektryczne hulajnogi Lime, które można już wypożyczać. Ich użytkownicy mogą przemieszczać się e-hulajnogami także po dzielnicach Bytomia. Lime to kolejny operator, który zdecydował się na udostępnienie hulajnóg w naszym mieście. Od 2021 roku z powodzeniem funkcjonują w Bytomiu hulajnogi firmy Bolt.

E-hulajnogi firmy Lime umożliwią bezpieczne i ekologiczne przemieszczanie się po Śródmieściu Bytomia a także po Szombierkach, Stroszku, osiedlu im. gen. Ziętka oraz części Rozbarku. Koszt przejazdu to zaledwie 0,99 zł za minutę użytkowania, zaś odblokowanie hulajnogi będzie kosztować 2 zł /przez okres dwóch pierwszych tygodni od uruchomienia usługi odblokowanie będzie bezpłatne/. Warto dodać, że firma Lime przygotowała również specjalne karnety dla osób, które często korzystają z e-hulajnóg, jak np. LimePrime, czyli karnet z darmowymi odblokowaniami, który za pierwszy miesiąc usługi kosztuje tylko 5,99 zł.

- To kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców naszego miasta. Bytomianie będą mogli korzystać z usług już dwóch operatorów hulajnóg, co z pewnością zwiększy atrakcyjność tego środka komunikacji - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - Hulajnogi dobrze przyjęły się w naszym mieście i są uzupełnieniem komunikacji publicznej, zwłaszcza dla tych mieszkańców, którzy poruszają się w ścisłym Śródmieściu miasta - dodaje wiceprezydent Michał Bieda.

Bezpiecznie i ekologicznie po Śródmieściu Bytomia i nie tylko

- Cieszymy się, że udało nam się zbudować dużą społeczność użytkowników e-hulajnóg w polskich miastach. Z każdym rokiem stawiamy sobie nowe wyzwania i stale powiększamy obszary naszego działania - teraz także o Bytom - mówi Michał Borek, General Manager Lime Poland. - Bezpieczeństwo i ekologia to nasze priorytety. Staramy się jak najlepiej przygotować do nowego sezonu. Każda e-hulajnoga przechodzi dokładny przegląd w naszym magazynie, tak aby nasze urządzenia jak najlepiej służyły mieszkańcom - dodaje Michał Borek.

Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS) oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji. Warto dodać, że w Śródmieściu e-hulajnogi będą dostępne m.in. na pl. Jana III Sobieskiego, w pobliżu Muzeum Górnośląskiego, w okolicach Rynku, Centrum Handlowego Agora oraz w rejonie ul. Dworcowej.

Pojazdy Lime są lekkie, stabilne oraz wyposażone w oświetlenie, które umożliwia bezpieczną jazdę także, kiedy zaczyna zmierzchać. W Bytomiu można się poruszać hulajnogą z maksymalną prędkością 20 km/h. Jednak w ścisłym centrum miasta, maksymalna prędkość, jaką będzie można osiągnąć na hulajnodze wyniesie do 18 km/h. Ograniczenie będzie dotyczyło rejonu ulic: Gliwickiej, Jainty, Dworcowej, Rynku i pl. Sikorskiego, czyli obszarów zdominowanych przez ruch pieszy.

Jedź dokąd chcesz, parkuj bezpiecznie lub w wyznaczonych miejscach

Parkowanie jest ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania z miejskich hulajnóg. Użytkownicy hulajnóg podróżujący po Śródmieściu, Stroszku, Szombierkach, osiedlu im. gen. Ziętka i Rozbarku, mogą parkować jednoślady np. przy stojakach rowerowych i wzdłuż budynków - tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa pieszych i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W ścisłym centrum miasta - na obszarze ulic: Dworcowej, Moniuszki (od ul. Powstańców Warszawskich do ul. Jagiellońskiej), Gliwickiej, Jainty, Sądowej, Krakowskiej (od Rynku do ul. Korfantego), przy Rynku i przy pl. Kościuszki - parkowanie hulajnogi będzie możliwe tylko w oznaczonych miejscach.

22 tys. urządzeń w Polsce

Lime to największa firma na świecie oferująca współdzielone pojazdy elektryczne, dysponująca tylko w naszym kraju flotą ponad 22 tys. urządzeń. Jako największy na świecie dostawca współdzielonych pojazdów elektrycznych, Lime współpracuje z miastami, aby oferować elektryczne rowery i hulajnogi do podróży poniżej pięciu mil. Warto dodać, że użytkownicy Lime zrealizowali ponad 400 milionów przejazdów w ponad 250 miastach na pięciu kontynentach. W Polsce firma jest obecna od 2018 roku w ponad 50 miastach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również