Wiadomości z Bytomia

Bytom: Napadli na 38-latka. Dwóch sprawców z aresztem i dozorem policyjnym

  • Dodano: 2023-03-13 10:45, aktualizacja: 2023-03-21 10:49

Areszt i dozór policyjny wobec dwóch braci podejrzanych o dokonanie rozboju zastosował bytomski sąd. Mężczyźni pod koniec grudnia napadli na 38-latka, ponieważ zwrócił im uwagę, że zbyt głośno się zachowują przebywając na klatce schodowej.

Wcześniej w ręce stróżów prawa wpadli ich dwaj koledzy, którzy również trafili do aresztu. Wszystkim sprawcom napadu grozi kara 12 lat więzienia.

Areszt i dozór dla sprawców napadu na 38-latka

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia 2022 r. w centrum miasta. Do kilku mężczyzn przebywających na terenie klatki schodowej przy ulicy Karola Miarki, zwrócił się mieszkaniec kamienicy. Wraz z żoną poprosił młodzieńców, by udali się w inne miejsce, gdyż jest późno, oni głośno się zachowują, a w domu śpią dzieci. Gdy kilka minut później wyszedł do sklepu, został napadnięty, pobity i okradziony.

Następnego dnia w odwecie za zgłoszenie sprawy na policję, mężczyźni dodatkowo wybili 38-latkowi szyby w oknie. Dwóch ze sprawców natychmiast zatrzymano. Nadal przebywają w areszcie. 22-latek oraz jego dwa lata młodszy brat wpadli w ręce stróżów prawa. Śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego. Starszy z braci najbliższy miesiąc spędzi za kratkami, a dwudziestolatek został objęty dozorem policyjnym. Wszystkim sprawcom grozi kara 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również