Wiadomości z Bytomia

Letni cykl koncertów w Parku Miejskim

  • Dodano: 2018-06-27 08:30, aktualizacja: 2018-06-27 08:44

Już w najbliższą niedzielę (1 lipca) o 16.00 rusza cykl koncertów w ramach Festiwalu Muzyka Narodów. W podróży po świecie różnych kultur i gatunków muzycznych, gdzie spotykają się i przenikają między sobą różne spojrzenia na sztukę, publiczności towarzyszyć będzie Juliusz Ursyn Niemcewicz.

Podobnie jak w minionych latach, w każdą lipcową i sierpniową niedzielę na scenie w parku prezentowane będą wybitne utwory muzyczne zaliczane do dziedzictwa kultury polskiej i światowej. W programie koncertów znajdziemy zarówno muzykę klasyczną, jak i współczesną, ale nie zabraknie też polskich pieśni oraz folkowych inspiracji np. muzyką klezmerską.

Festiwal zainauguruje występ znanego już bytomskiej publiczności kwartetu smyczkowego Altra Voltra, który zabierze nas w podróż po „kraju muzyki”, czyli Austrii. Altra Volta to jeden z najbardziej wszechstronnych zespołów, wykonujący muzykę klasyczną, współczesną, filmową, folkową, rozrywkową i improwizowaną.

Tworzą go skrzypkowie: Jacek Dzwonowski i Leszek Sojka, altowiolistka Aleksandra Marko-Lech, wiolonczelista Michał Lech – absolwenci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Zespół gościł na scenach koncertowych i festiwalowych m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Indiach, Sri Lance i Chinach.

Tego dnia na scenie zobaczymy także sopranistkę Jolantę Kremer, tenora Juliusza Ursyna – Niemcewicza, a akompaniować będzie pianista Tymoteusz Bies.

Wstęp na koncert jest darmowy. Za bilet w strefie siedzącej trzeba zapłacić 2 zł.

Więcej informacji o kolejnych koncertach można znaleźć na: www.bytom.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również