Wiadomości z Bytomia

Legenda polskiego hokeja zachwycona bytomskim lodowiskiem

  • Dodano: 2023-02-13 06:00, aktualizacja: 2023-02-13 06:20

W czwartek, 9 lutego na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów rozpoczął się Bytom Winter Cup, w którym rywalizują drużyny narodowe U18. Z tej okazji obiekt odwiedził Henryk Gruth, który jako jedyny polski hokeista znajduje się w Galerii Sław IIHF.

Od 9 do 11 lutego na bytomskim lodowisku grają reprezentacje U18. W czwartek na inaugurację Biało-Czerwoni przegrali z rówieśnikami z Litwy 1:4. - Niestety nasza drużyna odstawała od rywali, rozmawiałem po spotkaniu z trenerem kadry U18 Andriejem Gusowem i przekonywał, że to było najgorsze spotkanie drużyny pod jego wodzą - mówi Henryk Gruth, który po raz pierwszy zawitał na Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów.

Legenda polskiego hokeja zachwycona bytomskim lodowiskiem

Legendarny hokeista, czterokrotny olimpijczyk pełni obecnie funkcję konsultanta ds. szkolenia Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. W czwartek Gruth zwiedził obiekt a jego przewodnikami byli Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia i wiceprezes PZHL oraz Zbigniew Bryjak, były hokeista reprezentacji Polski, dyrektor bytomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Ostatni raz byłem na lodowisku w Bytomiu lata temu, jeszcze jako zawodnik. Spodziewałem się, że unowocześniono wysłużoną „Stodołę”, a zobaczyłem piękny obiekt, który ma bardzo wysoki, światowy standard. Przez 20 lat pracowałem w klubie z Zurychu jako trener i nie doczekałem się tuż obok lodowiska salki gimnastycznej, a w Bytomiu jest. Niedawno wybudowano w Zurychu nową halę na 12 tysięcy widzów, a salki gimnastycznej wciąż nie ma. W Bytomiu jest także m.in. funkcjonalna siłownia i duże szatnie. Obok lodowiska miasto wybudowało rolkowisko i w okresie letnim zawodnicy Polonii nie muszą nigdzie wyjeżdżać, wszystko mają na miejscu. Ten obiekt naprawdę robi ogromne wrażenie - mówi Gruth, który w 2006 roku został przyjęty do międzynarodowej Galerii Sław IIHF, w której znajdują się wybitne osoby związane z hokejem na lodzie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również