Wiadomości z Bytomia

Lady D. dla Beaty Zygmundzik

  • Dodano: 2021-05-19 07:00, aktualizacja: 2021-05-19 09:24

Beata Zygmundzik - nauczycielka, społeczniczka, prezeska bytomskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, odebrała 17 maja nagrodę w ramach Konkursu Lady D. im. Krystyny Bochenek.

Tego dnia w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi gościli m.in. senatorzy Halina Bieda i Marek Plura, a także prezydent Mariusz Wołosz oraz dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły przy ul. Łużyckiej.

Kandydaturę bytomianki zgłoszono z inicjatywy prezydenta Mariusza Wołosza, który pogratulował wczoraj laureatce wyróżnienia.

- Bardzo się cieszę z nagrody dla pani Beaty -  to niezwykła kobieta i pedagog z pasją, Jej postawa może i powinna być inspiracją i wzorem dla innych - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Beata Zygmundzik jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Bytomiu na kierunku wychowanie przedszkolne. W 1997 roku ukończyła także pedagogikę na Uniwersytecie Śląskim Filii w Cieszynie. Jest nauczycielem wychowania przedszkolnego z 30 - letnim stażem pracy pedagogicznej. Od 1986 roku do 2005 roku była czynnym nauczycielem wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu nr 32, a następnie pełniła w tej placówce obowiązki dyrektora. Po utracie wzroku w 2005 roku wstąpiła w szeregi Polskiego Związku Niewidomych.

- Kiedy straciłam wzrok, bałam się, że na zawsze stracę też to, co dawało mi największą radość i satysfakcję - pracę z dziećmi. Nigdy jednak nie pozwoliłam, by moja niepełnosprawność była na pierwszym miejscu, dzięki czemu nadal mogę robić, to, co kocham - mówi Beata Zygmundzik.

Czerpać z doświadczenia

Od 14 lat pani Beata dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym i życiowym współpracując ze wszystkimi placówkami oświatowymi zajmującymi się integracją dzieci i młodzieży z Bytomia.  Laureatka   pracuje  w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi na stanowisku doradcy metodycznego nauczania integracyjnego. Od roku szkolnego 2019/20 prowadzi  tam zajęcia dla dzieci z dysfunkcją wzroku.

- Zdarza się, że idąc ulicą spotykam dzieci przedszkolne i uczniów, którzy zagadują mnie  kiedy spotkamy się na zajęciach. To dla mnie niezmiennie ogromna radość i motywacja - uśmiecha się pani Beata.

O konkursie

Realizowany od  2002 roku konkurs Lady D. im. Krystyny Bochenek został zainicjowany w roku 2002 w Katowicach przez europosła Marka Plurę. Polega on na przyznawaniu tytułu honorowego "Lady D." (od angielskiego: Lady Disabled, czyli Dama Niepełnosprawna) niepełnosprawnym kobietom, które są szczególnie aktywne w różnych dziedzinach życia.

Wśród bytomianek uhonorowanych tym wyróżnieniem znalazła się łuczniczka, paraolimpijka Grażyna Wojciechowska oraz psycholożka, psychoterapeutka Anna Migała.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również