Wiadomości z Bytomia

Kurtyny odkażające stanęły przed szpitalami w Bytomiu

  • Dodano: 2020-04-24 08:30, aktualizacja: 2020-04-24 08:52

Po montażu chloratorów do odkażania kanalizacji w szpitalach i domach pomocy społecznej, Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne zainstalowało  trzy kurtyny odkażające przed wejściami do bytomskich szpitali. To kolejny krok podejmowany przez miasto w walce z koronawirusem.

Ustawione w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 przy ul. Prusa, na Oddziale obserwacyjno-zakaźnym przy alei Legionów 49 oraz w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 przy Batorego bramy to przerobione kurtyny wodne, które w czasie upałów chłodziły bytomian. Pracownicy zwężyli kurtyny wodne z 2,5 do 1,30 metra, a instalacja przed wejściem do szpitala  umożliwia każdej  wchodzącej i wychodzącej osobie odkażenie odzieży.

Prace  zostały   zaprojektowane i wykonane całkowicie przez pracowników naszej firmy. W swojej konstrukcji przypominają kurtyny wodne, jednak różnią się systemem zamontowanych dysz i ich rozmieszczeniem – krople są znacznie mniejsze, wytwarzana jest swoista mgła ze środkiem odkażającym - mówi Dariusz Żabski, pełnomocnik zarządu ds. eksploatacji sieci BPK sp. z o.o.

Urządzenie jest bardzo ekonomiczne pod względem zużycia środka dezynfekującego ze względu na zamontowaną fotokomórkę uruchamiającą je w momencie zbliżenia się do niego osoby.

Do odkażania zastosowaliśmy nanokoloidy srebra, wykazujące silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Jest to środek całkowicie bezpieczny dla ludzi (ciała oraz odzieży), który nie powoduje pieczenia skóry oraz  podrażnień oczu i dróg oddechowych - mówi Dariusz Żabski.

Aby zwiększyć skuteczność działania kurtyn odkażających zastosowano dodatkowo maty odkażające, aby uniemożliwić przenoszenie się wirusa na podeszwach butów. Jak zaznaczają przedstawiciele BPK, gdy tylko minie zagrożenie i kurtyny nie będą już niezbędne, pracownicy przywrócą im pierwotną funkcję, tak by latem przynosiły ulgę podczas męczących upałów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.