Wiadomości z Bytomia

Kurtyny odkażające stanęły przed szpitalami w Bytomiu

  • Dodano: 2020-04-24 08:30, aktualizacja: 2020-04-24 08:52

Po montażu chloratorów do odkażania kanalizacji w szpitalach i domach pomocy społecznej, Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne zainstalowało  trzy kurtyny odkażające przed wejściami do bytomskich szpitali. To kolejny krok podejmowany przez miasto w walce z koronawirusem.

Ustawione w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 przy ul. Prusa, na Oddziale obserwacyjno-zakaźnym przy alei Legionów 49 oraz w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 przy Batorego bramy to przerobione kurtyny wodne, które w czasie upałów chłodziły bytomian. Pracownicy zwężyli kurtyny wodne z 2,5 do 1,30 metra, a instalacja przed wejściem do szpitala  umożliwia każdej  wchodzącej i wychodzącej osobie odkażenie odzieży.

Prace  zostały   zaprojektowane i wykonane całkowicie przez pracowników naszej firmy. W swojej konstrukcji przypominają kurtyny wodne, jednak różnią się systemem zamontowanych dysz i ich rozmieszczeniem – krople są znacznie mniejsze, wytwarzana jest swoista mgła ze środkiem odkażającym - mówi Dariusz Żabski, pełnomocnik zarządu ds. eksploatacji sieci BPK sp. z o.o.

Urządzenie jest bardzo ekonomiczne pod względem zużycia środka dezynfekującego ze względu na zamontowaną fotokomórkę uruchamiającą je w momencie zbliżenia się do niego osoby.

Do odkażania zastosowaliśmy nanokoloidy srebra, wykazujące silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Jest to środek całkowicie bezpieczny dla ludzi (ciała oraz odzieży), który nie powoduje pieczenia skóry oraz  podrażnień oczu i dróg oddechowych - mówi Dariusz Żabski.

Aby zwiększyć skuteczność działania kurtyn odkażających zastosowano dodatkowo maty odkażające, aby uniemożliwić przenoszenie się wirusa na podeszwach butów. Jak zaznaczają przedstawiciele BPK, gdy tylko minie zagrożenie i kurtyny nie będą już niezbędne, pracownicy przywrócą im pierwotną funkcję, tak by latem przynosiły ulgę podczas męczących upałów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również