Wiadomości z Bytomia

Kryta pływalnia w Bytomiu otwarta. Obowiązuje limit 40 osób

  • Dodano: 2021-02-16 12:00

Od 15 lutego mieszkańcy Bytomia mogą korzystać z pływalni krytej przy ul. Parkowej 1. Po awarii w elektrociepłowni Fortum, parametry ciepła dostarczanego do miejskiej sieci ciepłowniczej zostały już zwiększone, dlatego Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchomił pływalnię.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Od godzin porannych

Musieliśmy przesunąć otwarcie krytej pływalni ze względu na awarię w elektrociepłowni w Zabrzu. Po usunięciu awarii, woda została podgrzana do temperatury umożliwiającej korzystanie z basenu. Od poniedziałku, 15 lutego, od godziny 6:00 pływalnia jest już czynna – mówi Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Limit do 40 osób

Na basenie obowiązuje ograniczenie liczby osób pływających w jednym czasie – do 50 procent dozwolonych miejsc. Na pływalni przy ul. Parkowej limit wynosi 40 osób. Ze względu na obostrzenia, nieczynna jest zjeżdżalnia oraz gabinet masażu. Pływalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 22:00, a w soboty i niedzielę od 9:00 do 21:00. Bilet normalny kosztuje – 9 zł, ulgowy – 6 zł, „60 plus” – 4 zł (za godzinę).

Od piątku, 12 lutego, hotele, stoki, kina, teatry, ale również baseny mogą działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Ośrodek Sportu i Rekreacji, oprócz krytej pływalni, ponownie udostępnił lodowisko sezonowe przy ul. Wrocławskiej. Bytomianie mogą także korzystać ze stoku narciarskiego Sport Dolina, który znajduje się przy ul. Blachówka 94.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Xd

    A pływie się w maskach?

  • Przemek

    Serio 40 osób na naszym basenie? 4 osoby na torze i nie ma jak pływać a torów jest tylko 4.Rozumie, że pozostała liczba to emeryci oblegający część dla niepływających. Z chęcią zobaczyłbym na tym basenie komplet 80 ludzi jak sobie pływają.

  • Bytom.

    HurrrrrrrAaaaaaa wreszcie......

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.