Wiadomości z Bytomia

Kronika oswaja potwory

  • Dodano: 2016-07-19 07:45, aktualizacja: 2016-07-18 16:41

Wymyślne instalacje z papierowych łańcuchów, kokony w kształcie kloszy, w których można się schować – takich metod na dziecięce potwory nie powstydziłby się nawet disneyowski „Uniwersytet Potwory”. Jak ze zmorami rozprawiają się bytomskie dzieci, zobaczymy już w sobotę, 23 lipca w CSW Kronika.

„Wszystkie zmory do piwnicy” to zwieńczenie spotkań dyskusyjnych i warsztatów dla dzieci i młodzieży prowadzonych w Kronice przez artystów wizualnych w ramach cyklu Świetlica Sztuki. Do współpracy zaproszono Natalię Bażowską, Huberta Czerepoka, Elżbietę Jabłońską, i Macieja Kuraka.

Efektem kilku spotkań jest wystawa, która wkrótce wypełni przestrzeń bytomskiej galerii, stając się wakacyjnym domem młodej publiczności, umeblowanym pracami audio-wizualnymi i symbolicznymi przedmiotami. Warto zaznaczyć, iż zanim rozpoczęły się warsztaty, młodych artystów zaproszono do dyskusji o otaczającej ich przestrzeni, ich potrzebach i marzeniach związanych z miejscem, w którym żyją.

A ponieważ najbliższym otoczeniem dziecka jest dom, skupiono się na możliwościach tworzenia wyjątkowych przedmiotów domowego użytku. Jak zaznaczają kuratorzy wystawy, artystyczne tworzenie nierzeczywistych, często niepraktycznych i surrealistycznych przedmiotów z dziecięcych marzeń i nostalgicznych wspomnień o przestrzeni domu, idzie w parze z terapeutyczną funkcją sztuki.

Wystawie towarzyszyć będzie koncert Rozrabiania – duetu tworzonego przez Dawida Gąsiorka i Remika Dziechciarowa. Ich muzyka jest połączeniem eksperymentalnej elektroniki z melodyczną improwizacją. Brzmienie Rozrabiania oparte jest głównie na analogowych instrumentach elektronicznych, często wyprodukowanych przez nich samych.

Początek o 17.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.