Wiadomości z Bytomia

Kosmiczna Liga Młodych Kreatorów w Bytomiu [FOTO]

  • Dodano: 2024-03-22 13:45

Za nami Finał Ogólnopolskiego Konkursu Liga Młodych Kreatorów zorganizowanego przez Cech Rzemiosł Rożnych i Przedsiębiorczości z myślą o uczniach i uczennicach szkół średnich uczących się konkretnego fachu. Tegorocznym hasłem wydarzenia był kosmos, który 18 marca zawładnął sceną Beceku.

Przypomnijmy, że w ramach finału, który poprzedziły eliminacje przeprowadzone w szkołach ponadpodstawowych oraz w bytomskim Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować i przygotować swoją własną kreację, na którą złożyły się: strój, fryzura oraz makijaż.

Kosmiczne kreacje

W konkursie uczestniczyli uczniowie wszystkich klas i zawodów, a swoje kreacje prezentowali na modelach i modelkach. Jury ocieniała nie tylko pomysł, ale też wykonanie i prezentację. W tym roku wyłonionych zostało 26 uczestników z całej Polski, a w konkursie udział wzięli uczniowie z Bytomia, Świętochłowic, Gorzowa Wielkopolskiego, Jastrzębia-Zdroju, Cieszyna, Żywca, Suchej Beskidzkiej, Żor, Kęt, Andrychowa, Rybnika.

Laureatkami XIV Edycji Ligi Młodych Kreatorów „Kosmos” zostały: Roksana Kaszyca i modelka Aleksandra Rogala z Zespół Szkół Usługowo-Rzemieślniczych w Bytomiu, Joanna Woźniak i modelka Lena Gręzicka  z Zespół Szkół w Bytomiu ZDZ Katowice oraz Wiktoria Zawartka i modelka Wiktoria Kochut z tej samej szkoły.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również