Wiadomości z Bytomia

Kontrole prędkości w Bytomiu: Policja pilnuje bezpieczeństwa na drogach!

  • Dodano: 2024-07-01 10:15

Dziś ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. W działania zaangażują się także policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zrachowaniom na drodze, w tym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości.

Działania policjantów w punktach kontroli prędkości

Dziś bytomscy policjanci drogówki uczestniczą w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość".

W działania zaangażowany został między innymi policyjny zespół „SPEED”, którego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym, w tym kierowaniu pojazdem w obszarze zabudowanym z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h. W takich przypadkach policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawo jazdy kierującemu na okres trzech miesięcy.

Podczas działań wyznaczane są statyczne punkty kontroli prędkości oraz pomiary wykonywane z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym takich jak wypadki drogowe. Szczególnym nadzorem będą także objęte rejony przejść dla pieszych.

Jak dbać o bezpieczeństwo?

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do warunków panujących na drodze, natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy zatem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również