Wiadomości z Bytomia

Konsultacje w sprawie bytomskiego Zaułka

  • Dodano: 2020-07-27 10:15

Zaułek, uliczka odchodząca od Rynku w stronę ul. Dzieci Lwowskich, choć niepozorna i na co dzień gubiąca się pomiędzy zabudowaniami miasta, to jedno z najważniejszych, historycznych miejsc w Bytomiu.

Teraz doczeka się rewitalizacji

W tej sprawie odbyły się w piątek konsultacje z mieszkańcami. Podczas rewitalizacji miasta ul. Zaułek ma zyskać nowe oblicze. Dlatego bardzo ważna jest opinia mieszkańców, szczególnie tych, którzy na co dzień mieszkają w jej najbliższej okolicy, jak ma się ona zmienić. W piątek przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz projektantka spotkali się ze wszystkimi zainteresowanymi, żeby omówić propozycje rewitalizacji, poznać potrzeby mieszkańców i wspólnie wypracować koncepcję zmiany, która sprawi, że jedna z najstarszych uliczek w mieście, pamiętająca jeszcze czasy średniowiecza zyska nowy blask i będzie mogła stać się chlubą miasta, a zarazem dobrym miejscem do życia dla okolicznych mieszkańców.

Podczas spotkania mieszkańcy podkreślali jak ważne dla nich jest aby zrewitalizowana ulica byłą miejscem przyjaznym, czystym i spokojnym. Chcieliby żeby była ona wykorzystana w celach kulturalnych. Uwagę zwracali też na potrzebę zamykania jej po zmroku, tak aby pod osłoną nocy nie dochodziło 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również