Wiadomości z Bytomia

Konsultacje w sprawie bytomskiego Zaułka

  • Dodano: 2020-07-27 10:15

Zaułek, uliczka odchodząca od Rynku w stronę ul. Dzieci Lwowskich, choć niepozorna i na co dzień gubiąca się pomiędzy zabudowaniami miasta, to jedno z najważniejszych, historycznych miejsc w Bytomiu.

Teraz doczeka się rewitalizacji

W tej sprawie odbyły się w piątek konsultacje z mieszkańcami. Podczas rewitalizacji miasta ul. Zaułek ma zyskać nowe oblicze. Dlatego bardzo ważna jest opinia mieszkańców, szczególnie tych, którzy na co dzień mieszkają w jej najbliższej okolicy, jak ma się ona zmienić. W piątek przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz projektantka spotkali się ze wszystkimi zainteresowanymi, żeby omówić propozycje rewitalizacji, poznać potrzeby mieszkańców i wspólnie wypracować koncepcję zmiany, która sprawi, że jedna z najstarszych uliczek w mieście, pamiętająca jeszcze czasy średniowiecza zyska nowy blask i będzie mogła stać się chlubą miasta, a zarazem dobrym miejscem do życia dla okolicznych mieszkańców.

Podczas spotkania mieszkańcy podkreślali jak ważne dla nich jest aby zrewitalizowana ulica byłą miejscem przyjaznym, czystym i spokojnym. Chcieliby żeby była ona wykorzystana w celach kulturalnych. Uwagę zwracali też na potrzebę zamykania jej po zmroku, tak aby pod osłoną nocy nie dochodziło 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.