Wiadomości z Bytomia

Konieczna aktualizacja oprogramowania geodezyjnego. Będzie przerwa w działaniu systemu

  • Dodano: 2023-07-05 12:30

Wydział Geodezji Urzędu Miejskiego w Bytomiu przygotowuje się do aktualizacji oprogramowania geodezyjnego oraz konwersji baz danych. Zmiany w systemie geodezyjnym wymagają jednak wyłączenia większości usług, z których na co dzień korzystają klienci Urzędu.

Od 7 lipca wyłączone zostaną wszystkie usługi online realizowane przez Wydział Geodezji - aplikacje internetowe GEO-INFO: i.KERG, iWniosek, iProjektant, iKomornik, i.Rzeczoznawca, zaś od 13 do 14 lipca nie będą dokonywane zmiany w systemie, naliczane opłaty oraz realizowane wnioski o wydanie wypisu lub wyrysu z operatu ewidencyjnego i udostępnienia materiałów zasobu. Planowany termin uruchomienia usług to poniedziałek 17 lipca.

Konieczna aktualizacja oprogramowania geodezyjnego

- W wyniku zmiany rozporządzeń dotyczących prowadzenia powiatowych baz danych; EGiB, BDOT500 oraz GESUT, wymagana jest konwersja prowadzonych baz do zgodności z obowiązującym schematem aplikacyjnym. Aktualizacji oprogramowania dokonujemy w wakacje, kiedy liczba realizowanych wniosków jest mniejsza. Przerwa w działaniu systemu informatycznego służącego do prowadzenia Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej będzie miała wpływ na realizację wielu usług w Wydziale Geodezji, dlatego prosimy osoby, które korzystają z tych informacji o wcześniejsze złożenie wniosków o udostępnienie danych, które są im niezbędne - mówi Ewa Krzysztoń, naczelnik Wydziału Geodezji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Przypomnijmy, że z usług Wydziału Geodezji korzystają nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale również geodeci, rzeczoznawcy, komornicy, architekci oraz firmy zajmujące się branżą budowlaną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również