Wiadomości z Bytomia

Koncerty Noworoczne zawładnęły Bytomiem

  • Dodano: 2023-01-10 06:30, aktualizacja: 2023-01-09 16:21

Początek stycznia w naszym mieście od wielu lat stoi pod znakiem koncertów noworocznych. W Bytomiu w ostatnich dniach odbyło się kilka takich wydarzeń.

8 stycznia w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bytomiu, po raz dziewiąty, odbył się Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny. Wydarzenie to od lat cieszy się ogromną popularnością, co roku racząc słuchaczy wspaniałą muzyką, a Ci odwdzięczają się datkami na cele charytatywne. W tym roku zbierano na leczenie dwudziestomiesięcznej Mai z Bytomia.

Zgromadzona w kościele mariackim publiczność usłyszała program przygotowany przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, a także Chór Gospel z Kluczborka oraz solistów pod przewodnictwem organisty Marcina Gada, prezesa Stowarzyszenia Mecenasi Kultury, które było organizatorem wydarzenia.

Koncerty Noworoczne zawładnęły Bytomiem

Także dziś do wspólnego celebrowania Nowego Roku zaprosili uczniowie Miejskiego Domu Kultury nr 1. Młodzi artyści niejednokrotnie udowadniali już swoje niesamowite talenty. Nie inaczej było dziś podczas koncertu noworocznego, w którym bogaty program przygotowali wychowankowie pracowni muzycznych, tanecznych, teatralnych i arterapii.

Koncert Sylwestrowo-Noworoczny przygotowała też Opera Śląska w Bytomiu. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością i odbyło się aż pięciokrotnie w przeciągu okresu świąteczno-noworocznego.

Artyści Opery Śląskiej zabrali nas w muzyczną podróż, podczas której usłyszeliśmy uwielbiane przeboje operowe, operetkowe i musicalowe m.in. „Carmen” G. Bizeta, „Księżniczki czardasza” I. Kalmana, „Włoszki w Algierze” G. Rossiniego, „Barona cygańskiego” tańce symfoniczne ze „Skrzypka na dachu” oraz kompozycje W. Kilara. W drugiej części koncertu zgromadzona publiczność usłyszała fragmenty opery komicznej Ludomira Różyckiego „Casanova”, opowiadającej o epizodach z życia Giacoma Casanovy - słynnego włoskiego awanturnika i uwodziciela.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również