Wiadomości z Bytomia

Kolejny olimpijczyk z Bytomia!

  • Dodano: 2024-07-09 10:00

Mistrz Uniwersjady z 2023 roku na 800 metrów Maciej Wyderka wywalczył kwalifikację olimpijską w biegu na 1500 metrów. Wychowanek klubu MKS-MOSM Bytom, absolwent Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej w Bytomiu, a obecnie student AWF Katowice i zawodnik klubu KS AZS-AWF Katowice wystartuje w Paryżu 2 sierpnia.

Złoto na dystansie 800 metrów

W 2023 roku Maciej Wyderka w rozgrywanej w Chengu 31. Letniej Uniwersjady wywalczył złoto na dystansie 800 metrów. Mimo, że nie był faworytem, 21-letni lekkoatleta świetnie wypadł na zawodach w Chinach. Reprezentujący biało-czerwone barwy Wyderka finałowy dystans pokonał w zaledwie 1:49:09.

Warto dodać, że Maciej Wyderka jest wychowankiem bytomskiego trenera Janusza Szczyrka.

Czterech olimpijczyków z Bytomia

Maciej Wyderka to już czwarty olimpijczyk związany z naszym miastem, który weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Przypomnijmy, że w Paryżu wystartuje dżudoczka Beata Pacut – Kłoczko, medalistka mistrzostw świata, Europy i wielu prestiżowych zawodów, tenisistka Górnika Bytom Magdalena Fręch, która w 2024 roku osiągnęła życiowy sukces, awansując do czwartej rundy Australian Open oraz zawodnik Skarpy Bytom – Jarosław Tkacz, który wystartuje we wspinaczce na czas.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również