Wiadomości z Bytomia

Kolejni lokatorzy skorzystają z bonifikaty przy wykupie mieszkań po Arradzie

  • Dodano: 2020-11-24 06:30, aktualizacja: 2020-11-23 17:00

Z bonifikaty, jaką oferuje miasto będzie mogło skorzystać kolejnych 8 lokatorów, którzy są najemcami i posiadają umowy najmu na czas nieoznaczony.

Są to mieszkańcy lokali przy ul. Siemianowickiej, Jana Cybisa, Józefa Chełmońskiego oraz Piotra Woźniaka, do których zostaną skierowane oferty wykupu mieszkań z bonifikatą, a jej wysokość procentowa została określona dla każdego lokalu oddzielnie. Warto podkreślić, że cały czas Bytomskie Mieszkania pracują nad uregulowaniem kwestii umów kolejnych lokali, tak aby następni mieszkańcy mogli już w 2021 roku skorzystać z bonifikaty.

- Tak jak zapowiadaliśmy w październiku, sukcesywnie będziemy kierować oferty do kolejnych mieszkańców, którzy będą chcieli wykupić lokale po upadłej spółce Arrada – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Dzisiaj na sesji podjęliśmy kolejną uchwałę, dzięki której miasto może rozpocząć procedurę bezprzetargowego zbycia lokali zainteresowanym mieszkańcom – dodaje prezydent Wołosz.

Przypomnijmy, że miasto przejęło w 2020 roku 101 mieszkań i 2 budynki po upadłej spółce Arrada /obecnie Ano Sp. z o.o. Orzeł Spółka Komandytowo-Akcyjna/. Mieszkania i budynki należały dawniej do zakładu Orzeł Biały. Po jej upadłości w 2015 roku lokalami zarządzał syndyk, który ogłosił przetarg na ich sprzedaż. Lokale mieszkalne i budynki kupiła osoba prywatna za 5 mln zł, jednak do 30 dni po podpisaniu przez nowego inwestora umowy gmina miała prawo ich pierwokupu. Z tej możliwości władze miasta skorzystały. Prezydent przychylił się tym samym do licznych wniosków osób zamieszkujących wykupione przez miasto nieruchomości oraz bytomskich radnych – m.in. Macieja Bartkowa i Grzegorza Nowaka, którzy zabiegali o rozwiązanie tej ważnej dla mieszkańców kwestii.

10 lutego br. zostało podpisane oświadczenie o wykonaniu prawa pierwokupu 2 budynków i 101 mieszkań po upadłej spółce Arrada. Tym samym za kwotę 5 mln zł gmina Bytom stała się właścicielem tych nieruchomości. Teraz Wydział Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Bytomiu dzięki podjętym uchwałom będzie proponował każdemu z najemców wskazanych w niej zakup mieszkań, zaś te lokale, które nie zostaną wykupione staną się własnością ZBM-TBS Sp. z o.o. w Bytomiu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również