Wiadomości z Bytomia

Kolejne zwycięstwo Polonii! Pokonali Olimpię Elbląg 3:1

• Dodano: 2024-05-20 11:15

Poloniści są rewelacją rundy wiosennej. W sobotę 18 maja odnieśli kolejne wyjazdowe zwycięstwo, pokonując Olimpię Elbląg 3:1, dzięki czemu awansowali na 6. miejsce w tabeli II ligi. Sobotnia wygrana to już 13. zwycięstwo w sezonie dla niebiesko-czerwonych.

Polonia pnie się w górę

Sobotni mecz w Elblągu świetnie rozpoczęli piłkarze Polonii, którzy po golu Jakuba Pochcioła w 23. minucie prowadzili 1:0. Sześć minut później Bartłomiej Mruk z Olimpii otrzymał czerwoną kartkę, zaś Tomasz Gajda z rzutu wolnego podwyższył na 2:0 dla niebiesko-czerwonych. W drugiej połowie nadal przeważali Poloniści, którzy w 76. minucie po bramce Dawida Wolnego prowadzili już 3:0. Gospodarze zmniejszyli straty w 84. minucie po golu Kacpra Jóźwickiego, który jak się okazało ustalił tym samym wynik całego spotkania, w którym zasłużenie wygrali Poloniści 3:1.

Po rozegraniu 33. meczów drużyna Polonii Bytom ma na swoim koncie 50. punktów i zajmuje już 6. miejsce w tabeli II ligi. W ostatnią, 34. kolejkę Polonia zagra z broniącym się przed spadkiem do III ligi zespołem Lecha II Poznań. Mecz odbędzie się w Bytomiu przy Piłkarskiej 25 maja o godz. 14:00.