Wiadomości z Bytomia

Kolejne testy na koronawirusa pracowników DPS Kombatant [NOWE INFORMACJE]

  • Dodano: 2020-05-15 11:00

Znamy wyniki kolejnych badań podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” przeprowadzonych 6 i 8 maja. Kolejnym testom na obecność koronawirusa zostało poddanych 53 pracowników ośrodka.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Pensjonariusze i personel Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”, w którym pod koniec marca br. pojawiło się ognisko koronawirusa, poddawani są regularnym badaniom wymazowym. Przeprowadzone 6 i 8 maja wśród 83 mieszkańców badania nie wykazały obecności COVID-19 u 58 osób.

U 17 osób testy wciąż potwierdzają zakażenie koronawirusem. Spośród przebadanej na początku maja grupy, 25 osób to potencjalni ozdrowieńcy, czyli osoby, u których wynik testu na obecność koronawirusa po raz pierwszy był negatywny.

Obecnie 44 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” jest uznawanych za zakażonych koronawirusem, a 69 mieszkańców nie jest nosicielami COVID-19. W DPS „Kombatant” wyzdrowiało już 26 podopiecznych. W szpitalach w Gliwicach i Tychach przebywa 2 pensjonariuszy zakażonych koronawirusem.

Spośród personelu ośrodka zakażonych jest 6 osób – 2 pracownice pozostają w szpitalach. Są też dobre wiadomości – 14 pracowników DPS „Kombatant”, którzy byli zakażeni koronawirusem – wyzdrowiało.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.