Pomimo nieustannych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez bytomskich policjantów, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Tylko wczoraj bytomscy policjanci zatrzymali dwie kolejne osoby w tej sprawie. 61-letni rowerzysta, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a kierujący Sprinterem znajdował się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.
Nieustanne działania
Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że pijani za kółkiem stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Bytomscy policjanci podejmują szereg działań mających na celu wyeliminowanie takich osób z naszych ulic. Mimo to zdarzają się kierowcy skrajnie nieodpowiedzialni, świadomie decydujący się na kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.
Dwa zatrzymania
Wczoraj w godzinach rannych na ulicy Hutniczej w Bytomiu policjanci podjęli czynności wobec 26-letniego mężczyzny, kierującego Sprinterem. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, iż znajduje się on pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.
Tego samego dnia na ulicy Hutnicze 61-letni rowerzysta, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dalsza kontynuacja jazdy została uniemożliwiona przez bytomskich policjantów. Amator jazdy tak zwanym zygzakiem otrzymał mandat.
Eliminowanie zagrożenia
Policjanci podejmują wiele czynności mających na celu wyeliminowanie na drodze zagrożenia, jakim są nietrzeźwi kierujący. W trakcie codziennych kontroli drogowych funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Pomimo działań, często zakrojonych na szeroką skalę, wciąż na naszych drogach zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę na tak zwanym „podwójnym gazie”.
W walce z pijanymi kierowcami bardzo pomocni są wszyscy, którzy wykazują się czujnością na drodze i informują policję o nieprawidłowościach. Kiedy mają podejrzenia, że kierujący może być nietrzeźwy, informują o tym mundurowych.
„Nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa.
Pamiętajmy! Widząc niebezpieczną sytuację, nie bądźmy bierni! Reaguj, gdy widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę lub jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudza Twoje przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Reagujmy!