Wiadomości z Bytomia

Kolejne inwestycje w energooszczędne oświetlenie w obiektach sportowych

  • Dodano: 2022-12-21 06:30, aktualizacja: 2022-12-20 17:18

W budynku Pływalni Krytej przy ul. Parkowej wymieniliśmy oświetlenie na nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED. Jeszcze w tym roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu planuje wymianę oświetlenia zewnętrznego przed Halą na Skarpie w Bytomiu - Szombierkach.

- Sukcesywnie poprawiamy jakość oświetlenia w naszych obiektach. W 2021 roku wymieniliśmy stare oprawy oświetleniowe na nowe energooszczędne w hali sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich, a teraz realizujemy inwestycje w budynku Pływalni Krytej i przy Hali na Skarpie. Wymianę oświetlenia zewnętrznego na parkingu i przy drodze dojazdowej do Hali na Skarpie zrealizujemy do końca 2022 roku - mówi Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Nowoczesne i energooszczędne oświetlenie w obiektach sportowych OSiR-u

Wymiana 20 sztuk opraw metalohalogenowych na symetryczne i asymetryczne projektory sportowe LED STR-FL-ON w budynku Pływalni Krytej przy ul. Parkowej 1 kosztowała Ośrodek Sportu i Rekreacji prawie 28 tys. zł.

Z kolei planowana jeszcze w tym roku wymiana 29 opraw oświetlenia zewnętrznego na parkingu i drodze dojazdowej do Hali na Skarpie na oprawy LED o mocy 110W i 60W wyniesie 25 tys. zł.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu planuje jeszcze w przyszłym roku wymienić oświetlenie na energooszczędne w hali sportowej przy ul. Kosynierów w Bytomiu - Szombierkach, co oznacza, że wszystkie podległe obiekty OSiR-owi będą posiadały nowoczesne i energooszczędne oświetlenie.

Kolejne inwestycje w energooszczędne oświetlenie w obiektach sportowych

Dzięki wymianie oświetlenia będzie jaśniej i oszczędniej. Ponadto wymiana oświetlenia będzie miała wpływ na zmniejszenie nawet o około 30 proc. poboru energii elektrycznej, co przełoży się na oszczędności w miejskiej jednostce jaką jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

pływalnia kryta bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również