Wiadomości z Bytomia

Kolejna prestiżowa impreza na kortach Górnika Bytom

  • Dodano: 2021-07-07 06:30, aktualizacja: 2021-07-06 21:14

Billie Jean King oraz ITF Juniors Grade 1. Lotos Open Polska, a teraz Narodowe Mistrzostwa Polski.

Kolejna duża, prestiżowa impreza tenisowa zagości na kortach Górnika Bytom

Od 9 do 16 lipca przy ul. Tarnogórskiej zobaczymy najlepszych tenisistów i tenisistki, którzy będą walczyć o tytuły mistrzowskie.

- To już trzecia prestiżowa impreza, jaka rozegrana zostanie w tym roku w Bytomiu. Gościliśmy już w naszym mieście reprezentacje Polski i Brazylii w ramach Billie Jean King oraz najlepszych młodych zawodników z całego świata podczas turnieju ITF Juniors Grade 1. Lotos Open Polska - mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podczas konferencji prasowej zapowiadającej 95. Narodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie. - Cieszę się, że nasze miasto po raz kolejny zostało docenione przez Polski Związek Tenisowy i na kortach Górnika będziemy mogli zobaczyć najlepszych tenisistów i tenisistki walczących o medale Narodowych Mistrzostw Polski - dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

Pretiżowa impreza tenisowa ponownie w Bytomiu

95. Narodowe Mistrzostwa Polski, z rekordową pulą nagród przekraczająca 700 tysięcy zł to wyjątkowe wydarzenie w roku 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego. W piątek, 9 lipca ruszą pierwsze gry singlowe Narodowych Mistrzostw Polski. Po raz szósty w historii, a drugi z rzędu, impreza zagości na obiekcie Górnika Bytom.

- Organizacja Narodowych Mistrzostw Polski jest dla nas dużym wyróżnieniem. Interpretujemy to jako zaufanie do naszych możliwości oraz uhonorowanie naszej pozycji, jako czołowego klubu w ostatnich latach. Rozwija się turniej, a także nasz obiekt, by sprostać wymaganiom - mówił prezes Górnika Bytom, Marek Krypner. - Chciałem podkreślić, że warunkiem organizacji imprez jest olbrzymia rola sponsorów, osób wspierających działania, począwszy od władz miasta, województwa, urzędu, ministerstwa i innych sponsorów, dzięki czemu ten wysiłek organizacyjny jest możliwy - podkreślał prezes Marek Krypner.

Przed rokiem złote medale w singlu wywalczyli tam zawodnicy LOTOS PZT Team - Kacper Żuk i Magdalena Fręch, bohaterka kwietniowego spotkania z Brazylią w ramach Billie Jean King Cup (zdobyła dla naszej reprezentacji wszystkie trzy punkty).

- To dla nas wielkie wyróżnienie i kolejna okazja do organizacji ważnego wydarzenia w roku jubileuszu Polskiego Związku Tenisowego. Na kortach Górnika będziemy gościć 95. Narodowe Mistrzostwa Polski, z rekordową pulą nagród przekraczającą 700 tysięcy złotych - podkreśla Dariusz Łukaszewski.

W roku 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego uczestnicy będą walczyć o niespotykane dotychczas nagrody o wartości 700 tys. zł. Mistrzowie w singlu wyjadą z Bytomia nowymi Mercedesami Klasy A. Finaliści otrzymają czeki na sumę 38 tysięcy zł, brązowi medaliści zrobią po 16 tys. zł, a każdy, kto awansuje do drugiej rundy - 1200 zł. Najlepsze deble zdobędą po 34 tys. do podziału, wicemistrzowie gry podwójnej - 14 tys. zł na parę.

Najlepsi tenisiści i tenisistki zagrają na kortach Górnika Bytom

Warto dodać, że na kortach Górnika Bytom zobaczymy Katarzynę Kawę, a także Magdalenę Fręch - obrończynię tytułu sprzed roku, reprezentującej barwy Górnika. W kwietniu zawodniczka LOTOS PZT Team poprowadziła reprezentację Polski do zwycięstwa nad Brazylią 3:2 w meczu Bille Jean King z Brazylią w Bytomiu, zdobywając wszystkie trzy punkty, w tym w deblu z Katarzyną Kawą. Ponadto z „dziką kartą” wystąpi na kortach Górnika Bytom Marta Domachowska, która wraca po kilkuletniej przerwie.

Wśród mężczyzn zobaczymy między innymi: Kamila Majchrzaka, Kacpra Żuka, Daniela Michalskiego oraz Wojciecha Marka reprezentującego Górnika Bytom.

W piątek, 9 lipca na kortach przy ul. Tarnogórskiej rozpoczną się eliminacje, zaś wielki finał imprezy zaplanowano na 16 lipca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również