Wiadomości z Bytomia

Jazda z promilami na rowerze zakończona wysokim mandatem

  • Dodano: 2022-02-03 07:00, aktualizacja: 2022-02-02 22:47

Wysokim mandatem zakończyła się jazda na rowerze dla 63-letniego mieszkańca Bytomia. Zatrzymany do kontroli mężczyzna, miał w swoim organizmie promil alkoholu.

W niedzielę policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali do kontroli na ulicy Świętej Elżbiety 63-letniego rowerzystę. Jego sposób jazdy na rowerze wzbudził u mundurowych podejrzenie, że może on być pijany. Policjanci się nie pomylili. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 63-latek w swoim organizmie ma promil alkoholu.

Mandat

Za popełnione wykroczenie sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Takie kary przewiduje od 1 stycznia 2022 roku nowy taryfikator. Teraz za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny, czyli na przykład rowerem, po użyciu alkoholu, czyli między 0,2 a 0,5 promila, grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Natomiast, jeśli kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila, wówczas mandat wynosi 2500 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również