Wiadomości z Bytomia

Japonia najlepsza, Polska na 4. miejscu. Zakończyły się Mistrzostwa Świata w Hokeju U20

  • Dodano: 2022-12-19 11:15

W sobotę wieczorem na lodowisku w Bytomiu Japonia po bardzo dobrym meczu pokonała Ukrainę 7:4, wygrała cały turniej i awansowała na zaplecze Elity. Biało-Czerwoni uplasowali się na czwartej pozycji, a Krzysztof Maciaś wygrał klasyfikację kanadyjską. Polski napastnik w pięciu meczach strzelił 7 goli i zaliczył 3 asysty.

W finałowym spotkaniu faworyzowana Ukraina miała ogromne problemy z bardzo szybko grającymi Japończykami. Azjaci zwyciężyli 7:4. Trener japońskiej drużyny, Kanadyjczyk Perry Pearn w samych superlatywach wypowiedział się o bytomskim turnieju.

Mam duże powody do radości, wygraliśmy, awansowaliśmy do wyższej dywizji. W Bytomiu świetnie nas przyjęto, graliśmy na nowoczesnym, pięknym lodowisku a organizacja była na najwyższym poziomie - zaznaczał Perry Pearn.

W Bytomiu zakończyły się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie U20

Trzecie miejsce zajęli Włosi, czwarte reprezentacja Polski, piąte Estonia, a ostatnie szóste Korea Południowa, która została zdegradowana do Dywizji IIA.

W ceremonii dekoracji wzięli udział zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina i Anders Larsson, chairman bytomskiego turnieju.

Dziękuję bardzo kibicom za gorący i pozytywny doping - mówił prezes PZHL.

Było nam niezmiernie miło, że właśnie w Bytomiu odbyły się tak prestiżowe zawody. Mam nadzieję, że kolejne wielkie hokejowe wydarzenie znowu zostanie zorganizowane w naszym mieście - przyznał zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras.

Bilans reprezentacji Polski to dwa zwycięstwa i trzy porażki. Na inaugurację turnieju Biało-Czerwoni pokonali Estonię po dogrywce 4:3, później przegrali z Ukrainą 2:5, Japonią 3:7 i Włochami 1:2 oraz na zakończenie turnieju wygrali z Koreą Południową 11:2.

Krzysztof Maciaś wygrał klasyfikację kanadyjską. Polski napastnik w pięciu meczach strzelił 7 goli i zaliczył 3 asysty. W ostatni starciu z Koreą Południową zdobył aż cztery bramki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również