Wiadomości z Bytomia

Jam session w tramwaju

  • Dodano: 2018-08-29 07:45, aktualizacja: 2018-08-29 07:54

Grasz? Zagraj z nami! Nie grasz? Przyjdź posłuchaj! To motto, które od 6 lat przyświeca organizatorom Blues Bany. Wspólne jammowanie w najbardziej muzykalnym tramwaju pod słońcem, już w najbliższą sobotę, 1 września.

Jest jeden taki dzień w roku, kiedy podróż tramwajem to wyjątkowa przygoda. W zabytkowym wagonie z muzyką graną na żywo. Do występu na tej niecodziennie scenie szykują się już bluesmani z różnych części kraju.

Pomysłodawcą tego wydarzenia jest Krzysztof Wydro, bytomski muzyk bluesowy, który przed sześcioma laty zaprosił do wspólnego grania swoich kolegów po fachu w kursującym ul. Piekarską zabytkowym tramwaju linii 38. Pomysł był trafiony w dziesiątkę, publiczność zadowolona.

Muzycy przez pięć godzin umilali trasę przejazdu pasażerom, których przybywało z każdym przystankiem. Jak zapowiadają organizatorzy, pasażerowie będą mieli okazję posłuchać bluesowych standardów w różnych aranżacjach. Warto zaznaczyć, że tegoroczna trasa będzie inna niż dotychczas.

Blues Bana wyjedzie z pl. Sobieskiego i będzie się poruszała ul. Katowicką, Jagiellońską i Moniuszki. Impreza rozpocznie się o 12.00 i potrwa do 18.30. Komu będzie mało bluesa, zapraszamy o 20.00 na jam session do Piwnicy Gorywodów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również